Ekonomika

Dacia Sandero RS, Logan MCV a Logan Stepway: Vizualizácia

včera 7:30

Dacia Sandero a Logan na premiére zaujali. Oproti minulosti sa úplne zmenili a vyzerajú tak atraktívne, že dráždia fantáziu automobilových nadšencov.

Keď bola predstavená tretia generácia Dacie Sandero a typ Logan, mnohým fanúšikom automobilov padla sánka. Autá prešli obrovskou modernizáciou, stoja na modernej platforme a majú najmodernejšie technológie. Časy, keď si Dacia mohla dovoliť predávať staré vyčerpané motorové vozidlá a vozidlá úplne bez akýchkoľvek podporných systémov, sú preč.

Rumunské správy potešili premiéru, ale aj tak nám po nej niečo chýbalo. V minulosti Dacia používala model Logan MCV na ponúkanie najlacnejších rodinných kombi na trhu. K dispozícii bola tiež vo verzii Stepway, keď bola o niečo drahšia, ale zároveň aj štýlovejšia voľba. Teraz sa nehovorí nič o nástupcovi populárneho automobilu.

Dacia Logan MCV - vizualizácia.

Dacia Logan MCV – vizualizácia.

Zdroj: Kleber Silva

Šikovný grafický dizajnér Kleber Silva sa nenechal odradiť tajomstvom Dacieho a Logana MCV stvárnil prakticky na vlastnú päsť. Predná časť vozidla sa pri svojej prezentácii jednoznačne drží základného sedanu Logan, zatiaľ čo zadná časť čerpá inšpiráciu z modelu Sandero, tu sú však svetlá o niečo väčšie. Zatiaľ nie je jasné, či Dacia uvedie nástupcu lacného rodinného kombi alebo nie. Možno si to necháva ako veľké prekvapenie alebo „eso“ v rukáve. Nevidíme žiadny dôvod, pre ktorý by mal ignorovať úspešnú karosársku verziu. Na druhej strane je pravda, že nový Logan alebo Sandero je založený na platforme CMF-B, ktorú využíva napríklad súčasné Clio. Ani dnes neponúka variant kombi. Všetko praskne čas.

READ  Slovensko zvíťazilo nad Lotyšskom 3:0 vo Svetovom hokeji juniorov – KX NEWS

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close