Veda

„Dáma s Bindim“, virálne video NASA

Vytrvalosť americkej vesmírnej agentúry NASA Mars Rover v piatok úspešne pristála na planéte a potvrdil ju indicko-americký vedec Dr. Swati Mohan, ktorý misiu urýchlil.

„Touchdown bol potvrdený!“ Vytrvalosť je na povrchu Marsu bezpečná a je pripravená začať hľadať známky minulého života, “uviedla operácia ako riadiaca miestnosť misie v Jet Propulsion Laboratory NASA v kalifornskej Pasadene. Viedol Mohan.

Toto video zverejnené NASA sa stáva virálnym na sociálnych sieťach, v ktorých Dr. Mohan má dôležitú úlohu a pokojné zloženie. Medzitým Dr. Mohanovo bindi priťahovalo pozornosť indiánov a bolo hrdé, pretože pohodlne reprezentovali ich kultúrne dedičstvo. Netizens bol ohromený veselým pohľadom doktora Swatiho.

Na serveri Bindi si niektorí používatelia internetu spomenuli, že boli fyzicky vyčítaní, že majú na sebe jednu, čo znamená, že pre doktora Mohana je obrovská vec nosiť NASA a dokonca aj seba.

DR. Mnoho ľudí na sociálnych sieťach nehovorilo o kultúrnej podobe Swati, ktorá bola v rozpore s jej úspechom. Niektorí ďalší ľudia dali Dr. Gratulujem Mohanovi k tomu, že je ženou, napriek tomu vedie misiu.

Niektorí ďalší tweetovali, že sa stali emotívnymi po tom, čo videli ženu vo vesmíre, ktorá bola kedysi považovaná za mužskú baštu.

Vedci NASA sa s rodinou presťahovali z Indie do USA, keď mala iba jeden rok a detstvo prežila v oblasti severnej Virgínie – Washingtonu. DR. Mohan vyštudoval Cornell University a ukončil MS a PhD v odbore aeronautika na MIT.

„Bol som na vytrvalosti dlhšiu dobu ako v ktorejkoľvek škole.“ Bol som na vytrvalosti dlhšie, ako bola nažive moja mladšia dcéra. DR. Mohan povedal: „Toto je taká veľká časť môjho života.“

READ  Fruktóza je hlavnou príčinou normálnej obezity, tvrdí nový článok: ScienceAlert

Kliknutím sem zobrazíte odporúčané filmy na OTT (zoznam aktualizácií každý deň)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close