šport

Deň 2 Príbehy vykúpenia

Všade okolo nás padá sneh a deti sa zabávajú hraním vo Švédsku, najmä keď sa v Göteborgu začali vo veľkom štýle majstrovstvá sveta juniorov. Je sezóna. Ani v snehu nenapĺňa vzduch nič iné ako láska a porozumenie. Je to fyzické, intenzívne a rýchle, a takí by mali byť svetoví juniori. Veselé Vianoce všetkým. A s tým sa poďme ponoriť do príbehov pred predpovedami Sveta juniorov 2024!

Toto všetko pokračuje v druhý deň, kedy sa Slovensko snaží nadviazať na svoju dynamiku z výhry nad Českom, tentoraz proti Švajčiarsku. V druhom dnešnom zápase sa Fínsko snaží odraziť prehru s Kanadou proti Nemecku.

Predpovede Sveta juniorov 2024: Druhý deň

Slovensko vs. Švajčiarsko

2024 World Juniors Slovensko vs Švajčiarsko v druhý deň. Švajčiarsko ide do prvého zápasu na turnaji a bude dúfať, že začne správnou nohou. Na druhej strane Slovensko má za sebou historický štart, keď úhlavných rivalov Česka v pomere 6:2.

Tím Slovenska

Slovákom chvíľu trvalo, kým sa rozbehli, no po prvej tretine sa už neobzreli. Juniori hneď v prvom zápase na turnaji porazili susedné Česko. Špeciálne tímy vyzerali lepšie, v defenzíve to zomkli s ostrieľaným Adamom Gajanom, v útoku Michaelom Hrabelom. Po 40 minútach dlhého útoku bolo skóre 6:2 pre Slovensko, ktoré sa mohlo tešiť z prvých troch bodov na turnaji.

Do 24 hodín sa vrátia na ľad Frölundaborg. Súperom bude Švajčiarsko a víťazstvo si zabezpečí popredné miesto pre najväčšiu výzvu Ameriky v skupine B. Na rozdiel od zápasu s Českom budú favoritmi a budú musieť vytvoriť kompaktnú a kompaktnú hru. Obranný tím.

Hráč na pozeranie

Po pôsobivej výhre proti Česku bolo na výber množstvo slovenských hráčov. Tím lietal a všetci nastúpili. Vrcholom zápasu bol Servac Petrovský, ktorý dvakrát skóroval pri výhre nad Českom. Hrá vo všetkých situáciách za Slovensko a vyniká vo všetkých oblastiach ľadu. Je nedocenenou súčasťou prvej línie. Vyhliadka Minnesoty Wild má skvelú jednorazovku, dokáže vyhrávať súboje o puk a umožňuje iným hráčom ako Philip Maser zažiariť. V tomto bude Petrovski pokračovať vo svojej bodovacej sérii.

READ  Denis Shapolov a Felix Agar-Aliasim na námestí na Australian Open

Tím Švajčiarska

Ako sa hovorí, obrana vyhráva majstrovstvá. Zatiaľ čo Švajčiarsko nikdy nezískalo zlato, ani sa k nemu nepriblížilo na juniorskej úrovni, od roku 2010 ho drží v najvyššej divízii. V šiestich z posledných siedmich rokov postúpilo do vyraďovacích kôl. Väčšina z nich pochádza z lepšej obrany a lepších brankárov. V ofenzíve sa trápili a bol to trend, ktorý pokračoval aj v Göteborgu. Proti Slovensku sa budú musieť pokúsiť prišpendliť súperov. Budú musieť byť chytrí v defenzíve a využiť svoje šance, pričom brankár Alessio Beglieri robí pre víťazstvo najlepší dojem Lucu Hollensteina.

Hráč na pozeranie

V porovnaní s minulým rokom majú takmer úplne novú súpisku, v ktorej sa vracajú len štyria hráči. Jedným z nich je Rodwin Dionisio, ktorý by mal byť najlepším hráčom Švajčiarska. Bez takých ako Leon Pichel v zostave bude mať Dionisio za úlohu odohrať významné minúty. Obaja sú 5-z-5, ale aj špeciálne tímy. Bude pilierom, o ktorý sa možno oprieť v defenzíve, najmä s dvomi hráčmi, ktorí sa môžu zúčastniť draftu v roku 2024. Daniel Ustinkov A Leon Mugli. Obaja hrajú vo Švajčiarskej národnej lige. Dionisio bude lídrom defenzívy a ak zakolísa, Švajčiarsko to môže mať vo Švédsku ťažké.

Predpoveď

Slovensko by malo mať dostatok hviezdnej sily, aby vyhralo tento zápas, najmä proti neskúsenej švajčiarskej strane. Pre mnohých švajčiarskych hráčov to bol krst ohňom. Ale v hokeji sa môže stať čokoľvek. Vedú však Dalibor Dvorský, Filip Mezar, Petrovský a Adam Sýkora. Dionisio a švajčiarska defenzíva by mali byť príliš veľkou barážou, ktorú nezvládli.

Predpoveď: Slovensko vyhralo 7:1

Fínsko vs Nemecko

Rovnako ako Švajčiarsko, aj Nemecko sa pripravuje na svoj prvý zápas na turnaji. Rovnako ako ich susedia na juhu, aj oni čelia tímu, s ktorým hrali pred 24 hodinami. Po tvrdom a veľmi dobrom zápase s veľkou fyzickou zdatnosťou Fínsko prehralo s Kanadou 5:2. Tak tesný a intenzívny zápas, kde boli rozdielom premárnené šance a nedisciplinovanosť na konci. Proti Nemecku sa Fínsko bude snažiť odraziť a získať nejaké body do tabuľky.

READ  SÚHRN ŠPORTOVÝCH SPRÁV: Nór Ruud prekvapuje vo finále v Turíne; Adams je hrdý na to, že bol kapitánom USA na majstrovstvách sveta a ďalších

Tím Fínska

Hoci Fínsko prehralo svoj úvodný zápas s Kanadou, nebolo to pre nedostatok snahy. Fíni hrali proti Kanade solídne a tvrdo podľa očakávania a Fíni mali dobrú formu. Brankárstvo Niklasa Koka bolo výborné, no dohnali ho gólové manko v prvej a druhej tretine a nevyužité príležitosti v presilovkách. Dostali šancu a ukázali, že sú čierny kôň, ktorého nemožno opäť podceniť.

Vo svojom druhom zápase narazia na Nemecko vo veľmi odlišnom zápase. Na začiatku boli favoritmi na víťazstvo, hoci mali oveľa menej oddychov ako Nemci. Druhým rozdielom je, že proti Nemecku musí Fínsko stavať hru. Úloha, ktorá z historického hľadiska nebola pre Fínov na MS juniorov vždy jednoduchá, chcú cez prestávku chytiť iné tímy a udržať pevnú loď v defenzíve. Proti Nemecku to nepôjde, nech má Fínsko veľa lopty. Preto hráči ako Konsta Helenius budú musieť odomknúť obranu Nemecka.

Hráč na pozeranie

Johnny Nyman bol v úvodnom zápase proti Kanade všade. Vo Fínsku bol pri väčšine príležitostí a strieľal odkiaľkoľvek. Bol fyzicky zdatný, vyzeral elektricky a pripravený na hviezdny zápas. Nymanov postoj prvej streľby je kľúčom k vytváraniu príležitostí proti tesným a kompaktným obranám. Rovnako ako pri svojej fyzickej hre sa zapája a nevyhýba sa špinavým oblastiam, aby vyhral bitky o puk. Keď stojíte proti smoliarovi, ktorý bude bojovať zubami nechtami, musíte byť ochotný znášať tieto bitky a Nyman to proti Kanade určite ukázal. Nebol by šok vidieť Nymana hrať viacbodový zápas proti Nemecku.

Tím Nemecko

Ďalšou európskou krajinou, ktorá zaznamenala veľké zmeny v zostave oproti minulému roku, bolo Nemecko. Z minuloročného tímu zostalo len päť hráčov. Jeden tím prehral v piatich zápasoch 33:8. Na papieri to vyzerá, že tohtoročný tím je na rovnakej úrovni ako ten, čo sa týka zručností a talentu, čo Nemecku nedáva veľkú nádej. Ich zápas o zlato bude 30. decembra proti Lotyšsku, aby sa vyhli obávaným vyraďovacím hrám. Nič predtým nebolo prípravou na zápas ako zápas s Fínskom.

READ  Slovensko ohromilo Spojené štáty gólom z poslednej minúty v olympijskom hokeji

Hráč na pozeranie

Jedným z najdôležitejších hráčov, ktorí nastúpia proti nemeckým Fínom, je Norvin Panocha. Výber Buffala Sabres v 7. kole draftu v roku 2023 sa v tejto offseason presťahoval do Severnej Ameriky a dobre sa prispôsobil. S hraním v QMJHL má skúsenosti s niektorými z najlepších vyhliadok na svete, čo bude kľúčové. Proti Fínsku by mohol pridať určitú stabilitu v defenzíve a pokúsiť sa občas prelomiť ofenzívu nejakými šikovnými únikovými prihrávkami.

Predpoveď

Pre Nemecko to môže byť dlhá noc, pretože sa snažia obmedziť stratu na slušnú hranicu. Fínsko má stále dostatok talentov a ženie sa za prvým víťazstvom na turnaji. Hoci Fíni odohrali necelých 24 hodín, toto môže byť jeden z ťahákov turnaja. Dokonca aj hrboľatá história Fínska s podobnými hrami.

Predpoveď: Fínsko vyhralo 9:2

Hlavná fotografia: George Walker IV-USA TODAY Sports

Zobrazenia príspevku: 12

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close