Svet

Deň mládeže Afriky 2024 v Moskve – Louis Covent – ​​koncept Nigéria

Úspešná oslava Afrického dňa mládeže organizovaná Rusko-africkým klubom Lomonosovovej Moskovskej štátnej univerzity sa konala 25. mája!

Deň mládeže Afriky sa po prvýkrát konal v Moskve a zišlo sa na ňom viac ako 200 účastníkov. Medzi hosťami boli prevažne africkí a ruskí študenti z moskovských univerzít.

Podujatie vyvolalo veľký záujem zástupcov médií. Pokrývali ho publikácie a kanály ako noviny Izvestia, RT France, televízny kanál BRICS, RIA Novosti, Draft TV, Európska vysielacia únia (Eurovision TV), Sputnik Africa IA, Rossiya Sekotnia Media Group, Burkina Faso, Kamerun, Senegalské médiá. , Benin, ako aj mnohí blogeri.

Oleg Oserov, veľký veľvyslanec Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie, predseda sekretariátu Fóra partnerstva Ruska a Afriky a predseda Rady Rusko-afrického klubu Lomonosovovej Moskovskej štátnej univerzity s uvítacím prejavom .

Čestnými hosťami Afriky boli veľvyslanec Burkiny Faso, prví tajomníci, radcovia a atašé veľvyslanectiev Zambie, Sierry Leone, Zimbabwe, Burkiny Faso, Kamerunu, Burundi a zástupcovia Egypta a Sudánu. Na oslave sa zúčastnil prezident Únie afrických diaspór, prezidenti Africkej študentskej rady ruských univerzít a predstavitelia africkej diaspóry.

K slávnostnému podujatiu prispeli aj predstavitelia vedeckej, kultúrnej, vzdelávacej a diplomatickej obce Ruska, ktorí aktívne pracujú na rozvoji rusko-africkej spolupráce.

Súčasťou podujatia bolo plenárne zasadnutie, na ktorom všetci rečníci zdôraznili nepopierateľný význam posilnenia všetkých foriem spolupráce medzi Ruskom a africkými krajinami.

Veľvyslanec Burkiny Faso Aristide Ludovic Tapsoba vo svojom prejave poznamenal, že vzťahy medzi Ruskom a Afrikou sú vzájomne výhodné, čo sa líši od vzťahov so západnými partnermi. Pán Abina Muvinga, prvý tajomník veľvyslanectva Zambie, poukázal na dôležitosť ruského vzdelávania pre africké krajiny.

Podujatie podporili Tatiana Stepanova, vedúca stránok projektu Global People and Cultural Diplomacy, Olga Mishetchenko, generálna riaditeľka Nadácie Adansonia a Spojené komunity afrických diaspór a krajanov.

READ  Mohli by byť Joe Biden a Kamala Harris obžalovaní, ak by republikáni vyhrali stredné termíny? | Svetové novinky

Na podujatí boli prezentované dve výstavy: „Afrika dnes, zajtra, včera“ Tatiany Tudvasevovej, vedúcej medzinárodnej asociácie GATINGO, a fotografické diela Festivalu africkej kultúry a filmu v réžii Anny Shtill.

V ten istý deň boli zhrnuté výsledky medzinárodnej novinárskej súťaže „Najlepšie osobnosti v dejinách rusko-afrických vzťahov“ venovanej 225. výročiu narodenia Alexandra Puškina. Súťaž, ktorú organizuje Rusko-africký klub Moskovskej štátnej univerzity, spojila vynikajúcich novinárov a spisovateľov z celého sveta, ktorí sa podelili o svoje jedinečné názory a výskumy o výnimočných osobnostiach, ktoré ovplyvnili vzťah medzi Ruskom a africkými krajinami.

Na koncerte vystúpili speváci, hudobníci, tanečníci a hudobné skupiny z Čadu, Konga, Zimbabwe, Guiney, Kene, Kamerunu, Madagaskaru a Tanzánie. Konžský tanečný súbor predstavil Nzago, konžský tradičný tanec a hru.

Súčasťou programu bola aj africká módna prehliadka afroznačky KETANGE, ktorá predstavila kolekcie dámskeho, pánskeho a detského oblečenia z tradičnej africkej bavlny. Hostia podujatia si môžu vychutnať národnú kuchyňu Madagaskaru, Kamerunu, Čadu, Konga, Senegalu, Mali, Toga a Pobrežia Slonoviny.

Iľja Šeršnev, programový riaditeľ Rusko-afrického klubu Lomonosovovej Moskovskej štátnej univerzity, hovoril o úlohe mládeže vo verejnej diplomacii, pričom zdôraznil jej životne dôležitý význam pri upevňovaní vzťahov medzi Ruskom a africkým kontinentom.

Africké dni mládeže sa podľa neho stali platformou pre ľudovú diplomaciu, kde mladí ľudia rokujú o svetlejšej budúcnosti rusko-afrických vzťahov.

Významný vývoj zaznamenal hostiteľ slávnosti Louis Covent, prezident Diaspóry Kamerunskej republiky, vedúci komisie pre prácu s africkou diaspórou a vzťahy s verejnosťou Rusko-afrického klubu Moskovskej štátnej univerzity Lomonosova. Záujem Ruska o africké krajiny.

Na záver slávnosti zdôraznil, že ide o skutočnú oslavu mladosti, komunikácie, afrických rytmov, energie, mieru a priateľstva.


Zobrazenia príspevku: 309

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close