Svet

Deti dostali od štátu závoj: Nad výsledkom na FOTO budete krútiť hlavou, úradom hrozí výsmech

Grécko otvorilo školy v pondelok za predpokladu, že všetci študenti a učitelia majú zakryté ústa a nos. Prvý školský deň však boli sociálne siete zaplavené fotografiami detí v demontovaných závojoch, pre ktoré sa rýchlo ujal výraz „padáky“.

CORONAVIRUS Skvelá správa od farmaceutickej spoločnosti: Oznámil, kedy bude mať vakcínu pripravenú

Závesy „boli od začiatku príliš veľké,“ uviedol Jannis Stathopoulos, ktorého spoločnosť vyhrala výberové konanie na výrobu a dodávku 500 000 závesov. Podľa jeho slov splnil podmienky zmluvy do posledného listu a zdôraznil, že rozmery rúšok určili odborníci na medicínu z gréckej štátnej komisie, ktorá má na starosti záležitosti Covid-19.

Zdroj: Twitter / GerryGreek

Pre deti do desiatich rokov bol objednaný závoj s rozmermi 10 x 18 centimetrov a pre starších študentov a učiteľov ochranné pomôcky veľké až 12 x 22 centimetrov, píše AFP.

„Bolo to nedorozumenie … Opravíme to,“ uviedol v stredu námestník ministra zdravotníctva Vasilis Kontozamanis. Grécke orgány plánovali dodať školám viac ako päť miliónov uterákov.

V Grécku s 10 miliónmi obyvateľov bolo od vypuknutia choroby zaznamenaných viac ako 13 000 prípadov a 313 úmrtí covid-19. Okrem škôl musia mať Gréci rúška aj v hromadnej doprave a vo verejných budovách.

READ  India vyzýva občanov pracujúcich v Izraeli, aby sa „presťahovali do bezpečnejších oblastí“

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close