Technológie

Digitálne euro môže mať vplyv na bankové vklady

Morgan Stanley Analytici tvrdia, že digitálne euro by mohlo zabrániť 8-percentnému poklesu spotrebiteľských vkladov od bánk eurozóny, Reuters Píše.

Táto správa prichádza v čase, keď Európska centrálna banka (ECB) v nasledujúcich mesiacoch pokročí v oblasti výskumu digitálneho eura. Analytici tvrdia, že táto suma môže byť vyššia v niektorých menších krajinách bloku.

Analytici založili svoje predpovede na fiktívnom „prípade medveďa“, v ktorom občania starší ako 15 rokov prevádzali 3 000 alebo 3 637 dolárov na digitálnu peňaženku. V takom prípade vedci zistili, že výšku vkladu je možné znížiť o 873 miliárd eur alebo 8 percent.

Priemerný pomer dlhu k vkladu stúpne z 97 percent na 105 percent.

Analytici uviedli, že zmenu si na veľkých trhoch nevšimneme. Ale menšie, vrátane Lotyšska, Litvy, Estónska, Slovenska, Slovinska a Grécka, zaznamenajú ešte výraznejšie účinky – prepočet 3 000 eur v týchto krajinách by sa rovnal 17 až 30 percentám celkových vkladov a 22 až 22 percentám. . 51 percent z celkových vkladov domov.

To sa však pravdepodobne nestane, pretože ľudia nemôžu zmeniť viac ako asi 12 percent svojich vkladov, čo predstavuje spolu 3 000 eur na eurozónu.

Takže aj v Grécku analytici odhadujú, že digitálne eurá môžu mať vplyv viac ako 10 percent.

BMNDS nedávno informovalo, že ECP uviedla, že digitálna verzia meny môže zvýšiť euro. To môže pomôcť spotrebiteľom pri uskutočňovaní platieb alebo zvyšovaní úspor.

Používanie eura už roky klesá, uvádza sa v správe a dodáva, že problém urýchlil iba COVID-19.

Existujú však aj riziká v podobe trestných činov, ako je pranie špinavých peňazí z digitálnych mien.

——————————

READ  V roku 2024 plánujem urobiť viac hier na konzole

Nové údaje Bymonds: Zameranie na AI: Bankový technologický plán

O štúdii: Focus on AI: Banking Technical Roadmap je správa založená na výskume a rozhovore, ktorá skúma, ako banky používajú umelú inteligenciu a ďalšie pokročilé účtovné metódy na zlepšenie riadenia kreditného rizika a ďalších aspektov svojich operácií. Príručka Playbook 100 je založená na prieskume vedúcich pracovníkov bánk a je súčasťou rozsiahlejšej série hodnotiacej schopnosti AI v oblasti financií, zdravotníctva a ďalších oblastí.Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close