Veda

Do konca roku 2006 sa v modeli koronavírusu predpokladá viac ako 317 000 úmrtí v USA na Covid-19

V piatok ráno sa v modeli Ústavu pre metriku a hodnotenie zdravia na University of Washington projektuje, že na túto chorobu môže zomrieť 317 312 ľudí – čo predstavuje nárast o približne 8 000 úmrtí v porovnaní s predchádzajúcim odhadom, ktorý sa predpokladal pred týždňom.

Podľa najnovších údajov, ktoré zostavila Johns Hopkins University, od januára zdravotnícke orgány USA identifikovali na celom území viac ako 5 miliónov prípadov a viac ako 180 000 ľudí zomrelo.

Nový odhad IHME naznačuje, že v USA by mohlo do dnešného dňa do decembra dochádzať k viac ako 136 000 úmrtiam a denná úmrtnosť by sa mohla zvýšiť na viac ako 2 000 za deň.

Vedci IHME však vo štvrtok, keď aktualizovali svoj model, na svojich webových stránkach poznamenali, že „ak sa nosenie masky na verejnosti zvýši na 95%, mohlo by sa zachrániť viac ako 67 000 životov.“ “

Ďalšia predpoveď amerických centier pre kontrolu a prevenciu chorôb uvádza počet úmrtí v USA na 20.000 do 19. septembra.

Prognózy zverejnili vo štvrtok prognózu 200 292 úmrtí do 19. septembra s možným rozsahom 195 824 až 207 269 úmrtí.

„Prognózy celoštátnych a územných celkov predpovedajú, že počet hlásených nových úmrtí za týždeň sa môže znížiť v 18 jurisdikciách. Trendy v počte budúcich hlásených úmrtí sú neisté alebo sa predpokladá, že v ostatných jurisdikciách zostanú stabilné,“ uvádza CDC. prognostická webová stránka.

Na rozdiel od niektorých individuálnych modelov projekty CDC predpovedajú súbor len asi mesiac. V predošlej predikcii súboru uverejnenej 20. augusta sa do 12. septembra predpokladá približne 195 000 úmrtí na koronavírusy.

Úradníci zdravotníctva „znepokojení“ ohľadom nových usmernení o testovaní

Národná asociácia úradníkov zdravotníctva okresov a miest a zdravotná koalícia veľkých miest tvrdia, že sú „neuveriteľne znepokojení dopadom a procesom“ zmien v pokynoch pre rýchle testovanie CDC, ktoré sa tento týždeň zmenia, a v piatok v liste zaslanom listom CDC požiadali o zmenu samozrejme.

V posunu, ktorý mnohých znepokojil, CDC zmenilo svoje Covid-19 Pokyny na testovanie v pondelok, keď sa hovorí, že niektorí ľudia bez príznakov nemusia byť testovaní, aj keď boli v úzkom kontakte s niekým, o ktorom je známe, že má vírus. CDC predtým uviedlo, že vírusové testovanie je vhodné pre ľudí s nedávnou alebo podozrivou expozíciou, aj keď boli asymptomatickí.

„Namiesto toho, aby sme posilnili postavenie odborníkov v oblasti verejného zdravia a posunuli náš národ vpred koherentným spôsobom, aby sme riešili pandémiu, táto náhla zmena spôsobila zmätok, zdesenie a podkopala dôveryhodnosť agentúry s odborníkmi v oblasti verejného zdravia, ako aj s verejnosťou,“ uvádza sa v liste. „Táto revízia a jej výsledný vplyv pridávajú ďalšiu prekážku pre lekárov v oblasti verejného zdravia, aby účinne riešili pandémiu.“

V liste sa uvádza, že nedostatok dôkazov, ktoré by mohli informovať o zmenách, spôsobuje, že sa „trápia“ a meniace sa pokyny pre testovanie, ktoré naznačujú, že kontakty s potvrdenými osobami Covid-19 nie je potrebné testovať, sú „v rozpore s vedou a údajmi. “

Iowa má najvyššie skóre v jednotlivých štátoch

Podľa informácií Johns Hopkinsovej má národ za posledných sedem dní v priemere 41 999 nových prípadov, čo je o 10% menej ako v predchádzajúcom týždni.

Údaje ukazujú, že Iowa predstihla najvyššie miesto v krajine, pokiaľ ide o najvyšší 7-dňový priemer nových prípadov na 100 000 ľudí, čo je 31,49. Nasleduje severná Dakota, Mississippi, Alabama a Južná Dakota.

Iowa tiež zaznamenala rekordne vysoký denný počet nových prípadov, uvádza Johns Hopkins, s 2 681. Nasleduje Minnesota, Severná Dakota a Južná Dakota.

K tejto správe prispeli Naomi Thomas a Maggie Fox od CNN.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close