Zábava

Donovan Newells sa po hviezdnom debute proti Fife Flyers usadí v živote s Belfast Giants

Donovan Newells, ktorý prišiel do mesta len 23. decembra, si myslel, že sa vo štvrtok divákom v SSE Arene riadne predstavil.

25-ročný Kanaďan využil svoje prvé striedanie proti Fife Flyers na maximum, keď sa dostal pred bránu, dostal hlavu na strelu Matta Foleyho a odvrátil ju na bránu.

Nanešťastie, bývalý sieťový správca Giants Shane Owen mal iné nápady, zachránil to a dostal svoje telo len tak za špičku, aby uprel centru to, čo by bolo historickým cieľom.

„(Skóre prvým dotykom) by bolo pekné,“ smeje sa rodák zo Saskatchewanu.

Aj keď neskóroval, bol to skvelý debut Giants pre Newellsa, ktorý vyzeral zaneprázdnený centrovaním tretej lajny, strelil tri strely a vyhral päť zo svojich deviatich vhadzovaní pri víťazstve 3:1. V inú noc mohol mať dva góly.

Prídu. Momentálne je rád, že je súčasťou tímu, ktorý po siedmich víťazstvách v Elite League za sebou pomaly naberá na obrátkach a k obhajobe titulu pridáva, čo môže.

„Je to drásajúce nervy, naozaj je. Nechcete si nič pokaziť, zvlášť vo víťaznom tíme,“ hovorí Newells o medzisezónnom prestupe Belfastu.

„Idete tam s približne 20 chlapmi a snažíte sa urobiť dobrý dojem a snažíte sa byť autentickí, takže to je to, o čo sa snažím. Chcem pomôcť vyhrať, ako sa len bude dať. Ak budem penaltové zabitie), blokové strely. Ak mám presilovú hru, skóruj. Urob, čo môžem, aby som pomohol tímu vyhrať.

„Zábava na víťazstve je v tom, že ho nikdy nemôžete nahradiť a to je ďalší dôvod, prečo som sa chcel pripojiť k Belfastu. Teším sa na zvyšok sezóny a uvidím, čo dokážeme.“

V Newlsovom životopise sa presne nehovorí, že je to muž, ktorý by zlepšil nekonzistentnú ofenzívu Giants, ku ktorej sa pridal po 21 zápasoch bez gólov so slovenským tímom Bresho, ale jeho výkon proti Flyers dokázal, že môže byť muž, ktorého tím potrebuje, a ešte viac. pomôže vysporiadaná šatňa.

READ  Slovenská vláda po odstúpení partnera stratila väčšinu

Útočník priznáva, že sa v Preso príliš neusadil, no s bývalým spoluhráčom Samom Ruppom a spolubývajúcim Joshom Roachom, dvoma známymi tvárami okolo neho a šatňou s prevažne severoamerickými hlasmi sa už cíti viac ako doma.

„Mal som ťažký rok a chcel som zmenu,“ priznáva Neuls svojho času na Slovensku.

„Po príchode do Belfastu som počul len skvelé veci o tíme, meste, fanúšikoch a tom, ako sa správajú k hráčom. Hľadal som nový začiatok a toto bolo jedno z top miest na mojom zozname. rozhodnutie ľahké.

„Zatiaľ je všetko dobré. Mám pár pekných spolubývajúcich v Rochey a Choi (Tyler Choi), ktorí ma a moju priateľku ukázali po meste.

„Fanúšikovia sú fantastickí a najlepší v meste. Zatiaľ sa mi tam páčilo a som si istý, že to tak bude pokračovať.“

Giants 2022 dnes večer cestujú do Kirkcaldy na odvetný zápas s Flyers (17:00) – ich tretie stretnutie za deväť dní – stále sa snažia odstrániť náskok na lídra ligy Guildford Flames.

Po otvorení Boxing Day s 11 bodmi dole, tím Adama Keefeho je teraz len päť bodov zaostalý – aj keď je pred nami ešte zápas – a bude dúfať, že ukončí kalendárny rok dobre.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close