Hlavné správy

Dospievajúca Jamrichová žiari v Bratislave

Zamrichová prezradila, že kapitán Matej Lipduk ju informoval, že dvojhru odohrá v piatok večer, čo jej zabezpečilo dostatok času na premýšľanie nad výzvou, ktorá ju čaká.

„Bola som veľmi vzrušená a na druhej strane aj trochu nervózna,“ dodala. „Je [Erjavec] Dobrá bežkyňa, viem, že mi poslúži bekhendom.

„Chcel som hrať svoju hru. Byť solídny zozadu a bol som rád, že som neurobil príliš veľa nevynútených chýb.

Hrdinstvo Jamrichovej spôsobilo, že Slovensko sa po úvodnom dni dostalo do vedúcej pozície pred burcujúcim domácim publikom.

Liptak, ktorý posledných 15 rokov viedol slovenský tím Billie Jean King Cup, naznačil, že výsledok nerozhodného výsledku mohol byť veľmi odlišný. „Prvý deň to bol veľmi tesný zápas a mohol to byť iný zápas,“ povedal.

„Za tie roky sa nám nepodarilo zahrať si finále. Nie vždy je ľahké vydržať v kvalifikačnej skupine, no za posledné štyri roky sme hrali finále trikrát.

„Táto skupina hráčov chce hrať za svoju krajinu a chce hrať v skupinových zápasoch. Tešíme sa na turnaj a tešíme sa na finále.“

Lipdock o pôsobivom výkone Jamrichovej dodal: „Pol roka, čo hrala svoj prvý zápas na Billie Jean King Cup, vyhrala turnaj v Australian Open junioriek a tenisu žien, takže sa veľmi zlepšila. Hráčka.

„Každý polrok, ​​každý mesiac sa zlepšuje. Jej energia je neuveriteľná. Má skvelú obranu a skvelú ofenzívu. Má všetko.“

Anna Schmidlova v piatok perfektne odštartovala Slovensko výhrou 6-4 6-3 nad Elou Nala Milik, predtým, ako Viktoria Hrunchakova porazila Erjavec 6-1 5-7 6-3, aby ukončila víťazstvo. druhej kolekcie.

READ  Predpovede majstrovstiev sveta juniorov 2022: Slovensko vs. Švédsko

Lipduk cítil, že aréna Billie Jean King Cup by Zamrichovej mohla poskytnúť viac skúseností a jej herná úroveň sa zdá byť pripravená vymaniť sa z juniorských radov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close