Hlavné správy

Slovenský premiér sa prvýkrát verejne objavil od pokusu o atentát

BRATISLAVA, Slovensko (AP) — Slovenský populistický premiér Robert Fico v piatok prvýkrát verejne vystúpil. Pokus o vražduÚtočil na svojich liberálnych politických oponentov a chválil svojho maďarského protivníka.

Figo, ktorý bol pri útoku z 15. mája postrelený do brucha pri vítaní priaznivcov v meste Huntloa, takmer 140 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta, sa doma zotavuje z viacerých zranení.

Podozrivý, identifikovaný iba ako JC, bol okamžite zatknutý čelí obvineniam z terorizmu.

Figo vystúpil s prejavom na večernom zhromaždení pri príležitosti 1161. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda.

Ľudia mu pri príchode do hlavného mesta Devín Fort tlieskali a povzbudzovali.

Fico stojaci na pódiu vo svojom prejave zaútočil na liberálne a pokrokové ideológie a ocenil maďarského premiéra Viktora Orbána. Jeho nedávne cesty do Kyjeva a Moskvy.

Fico po nástupe jeho koaličnej vlády 25. októbra pozastavil vojenskú pomoc svojej krajine Ukrajine. Je tiež proti sankciám EÚ voči Rusku a chce zabrániť vstupu Ukrajiny do NATO.

Na Slovensku aj mimo neho je dlhodobo rozdeľujúcou osobnosťou. K moci sa vrátil na štvrté funkčné obdobie vlani, keď zvíťazila jeho ľavicová strana Smar alebo Smer Parlamentné voľby vlani v septembri Po kampani v ten deň Proruské a protiamerické posolstvo.

Jeho kritici sa obávajú, že Slovensko môže opustiť svoj prozápadný trend a nasledovať príklad Maďarska. premiér Viktor Orbán

V hlavnom meste aj po celom Slovensku sa už niekoľkokrát zišli tisíce ľudí Postavte sa proti Ficovej politike.

READ  Stavebná produkcia Slovenska v septembri vyskočila

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close