Veda

DPH uvádza, že v Massachusetts boli potvrdené 2 prípady vírusu západonílskeho pôvodu u ľudí

Massachusettské ministerstvo verejného zdravia uviedlo, že dvaja obyvatelia tohto štátu mali pozitívny test na vírus západonílskeho pôvodu, prvé dva potvrdené prípady v štáte v tomto roku. DPH uviedla, že 40-ročný muž bol nedávno vystavený vírusu v okrese Middlesex. Táto oblasť sa už považuje za oblasť so stredným rizikom infekcie. Podľa štátnych zdravotníckych úradníkov bola 70-ročná žena z Massachusetts vystavená vírusu západného Nílu v inej časti krajiny. „August a september sú mesiace, kedy je väčšina ľudí vystavená západonílskemu vírusu v Massachusetts. Populácia komárov, ktoré prenášajú a šíria tento vírus, je tento rok veľká a nedávno sme zaznamenali WNV-pozitívne prípady z mnohých častí Commonwealthu.“ Došlo k nárastu počtu vzoriek komárov,“ uviedol vo vyhlásení Dr. Robert Goldstein, štátny komisár pre verejné zdravie. DPH uviedla, že riziko infekcie ľudí zo západného Nílu je mierne v oblasti Veľkého Bostonu – okresy Middlesex, Norfolk a Suffolk – a v častiach Berkshire, Bristol, Hampden, Hampshire, Plymouth a Worcester. County. V súčasnosti nie sú indikované žiadne ďalšie zmeny úrovne rizika. Minulý rok bolo v Massachusetts identifikovaných osem prípadov infekcie vírusom západného Nílu u ľudí. „Blížime sa k neoficiálnemu koncu leta, ale komáre prenášajúce západonílsky vírus budú pretrvávať niekoľko dní až mesiacov,“ uviedla štátna epidemiologička Dr. Katherine M. Brown vo vyhlásení. Vírus sa zvyčajne prenáša uštipnutím infikovaného komára. . sa prenáša na ľudí. Zatiaľ čo západonílsky vírus môže infikovať ľudí všetkých vekových kategórií, ľudia starší ako 50 rokov sú vystavení vyššiemu riziku závažných ochorení. Väčšina ľudí infikovaných vírusom západonílskeho pôvodu nebude mať žiadne príznaky, ale ak je prítomný, tieto príznaky zahŕňajú horúčka a príznaky podobné chrípke. Choroba. V zriedkavých prípadoch sa môže vyskytnúť závažnejšie ochorenie. Aby sa ľudia vyhli uštipnutie komárom, mali by používať repelent so zložkou registrovanou EPA. . Obyvateľov Massachusetts tiež vyzývame, aby pravidelne navštevovali, kedy a kde dochádza k aktivite vírusu západného Nílu. Informácie o chorobách prenášaných komármi nájdete na webovej stránke DPH. Od začiatku tohto roka:

READ  Ako sa pripraviť na chrípkovú sezónu

Massachusettské ministerstvo verejného zdravia uviedlo, že dvaja obyvatelia tohto štátu mali pozitívny test na vírus západonílskeho pôvodu, prvé dva potvrdené prípady v štáte v tomto roku.

Podľa DPH bol muž vo veku 40 rokov nedávno vystavený vírusu v okrese Middlesex, v oblasti, o ktorej je už známe, že má mierne riziko infekcie.

Podľa štátnych zdravotníckych úradníkov bola 70-ročná žena z Massachusetts vystavená vírusu západného Nílu v inej časti krajiny.

„August a september sú mesiace, kedy je väčšina ľudí v Massachusetts vystavená západonílskemu vírusu. Populácia komárov, ktoré prenášajú a šíria tento vírus, je tento rok veľká a nedávno sme zozbierali vzorky komárov pozitívnych na WNV. Mnohé časti Commonwealthu, “ uviedol štátny komisár pre verejné zdravie Dr. Robert Goldstein vo vyhlásení.

DPH uviedla, že riziko nákazy ľudí zo Západného Nílu je mierne v častiach oblasti Veľkého Bostonu – okresy Middlesex, Norfolk a Suffolk – a okresy Berkshire, Bristol, Hampden, Hampshire, Plymouth a Worcester. V súčasnosti nie sú indikované žiadne ďalšie zmeny úrovne rizika.

Minulý rok bolo v Massachusetts identifikovaných osem prípadov infekcie vírusom západného Nílu u ľudí.

„Blížime sa k neoficiálnemu koncu leta, ale komáre prenášajúce západonílsky vírus budú pretrvávať niekoľko nasledujúcich mesiacov,“ uviedla štátna epidemiologička Dr. Katherine M. Brownová vo vyhlásení.

Vírus sa zvyčajne prenáša na človeka uštipnutím infikovaného komára. Zatiaľ čo západný Níl môže infikovať ľudí všetkých vekových skupín, ľudia starší ako 50 rokov sú vystavení vyššiemu riziku závažných ochorení.

Väčšina ľudí infikovaných vírusom západného Nílu nebude mať žiadne príznaky, ale ak sú prítomné, tieto príznaky zahŕňajú horúčku a ochorenie podobné chrípke. V zriedkavých prípadoch môže dôjsť k závažnejšiemu ochoreniu.

READ  Pred prezidentskými voľbami sa na Floride objavila záhadná priepasť v úmrtiach osôb COVID-19

Aby sa ľudia vyhli uštipnutiu komármi, mali by používať repelent so zložkou registrovanou EPA, nosiť oblečenie do počasia na zníženie vystavenej pokožky, odstraňovať stojacu vodu a opravovať okenné siete.

Obyvatelia Massachusetts sú tiež povzbudzovaní k pravidelnej návšteve. Webová stránka DPH o chorobách prenášaných komármi aby ste boli informovaní kedy a kde Aktivita vírusu západného Nílu deje sa.

Od začiatku tohto roka:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close