najnovšie správy

Druhá vlna koronavírusu je veľmi reálna (rozhovor)

Mali by sme stráviť letnú dovolenku na Slovensku, mali by sme počkať s nasledujúcimi dvoma až tromi mesiacmi na cestu, hovorí epidemiologička Alexandra Bražinová.

Prvé týždne koronavírusovej epidémie strávila v infolinke regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Potom mala na starosti pozitívnych pacientov. Hovorí ľuďom, ktorí uľahčujú koronavírusy, pretože nepoznajú žiadneho pacienta s COVID-19: špecialisti na infekčné choroby by určite povedali pravý opak – aj keby nemali toľko pacientov s koronavírusmi ako ich kolegovia v najmenej rozvinutých krajinách. najviac postihnuté.

„Nechcem za ne hovoriť, ale myslím si, že sú veľmi šťastní, že majú tak málo, pretože keby bola situácia v týchto krajinách podobná, náš zdravotný systém by to nedokázal zvládnuť,“ zdôrazňuje Alexandru Bražinovú, ktorá sa pozná osobne. najmenej päťdesiat ľudí, ktorí prekonali túto chorobu.

Bražinová predpokladá, že druhá vlna nás neprejde, ale jej sila bude závisieť od nás. Chrípková sezóna však môže situáciu skomplikovať.

#SpajaNasZodpovednost

Prebiehajúca pandémia môže tiež ohroziť posledné nezávislé médiá, ktoré nemajú zamknutý obsah. Medzi ne patrí Aktuality.sk. Verifikované informácie prinášame na minútu, takmer nepretržite 7 dní v týždni. Náš obsah je k dispozícii zadarmo pre každého z vás. Súčasné ekonomické spomalenie spôsobilo masívny pokles príjmov z mediálnej reklamy, čo veľmi vážne zasiahlo aj Aktuality.sk. Dnes viac ako kedykoľvek predtým potrebujeme vašu podporu – čitatelia. Ďakujeme Vám! #SpajaNasZodpovednost

Už máte účet? prihlásiť sa

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close