Technológie

Dva displeje i otočná konštrukcia: LG ukázalo telefón Wing

Predstavenie mobilné novinky sa očakávalo, predávať sa má aj v Európe.

Juhokórejský výrobca LG sa snaží zaujať telefóny s unikátnejší dizajnom, resp. konštrukcií.

Nedávno uviedol model Velvet „inšpirovaný prírodou“ a následná novinka „vracia do hry“ otočnú konštrukciu. Novinka krídlo je zároveň prvým smartphonom v rámci celého projektu „Explorer Project“.

LG Velvet s príslušenstvom Dual Screen rozhodne upúta pohľady.  Využitie v praxi je ale otázne.

Čítajte tiež

LG Velvet je prekvapivo lacný 5G telefón, vyskúšali sme ho s druhým displejom

LG Wing iste púta pozornosť predovšetkým displejom, resp. dvojicou displejov. Hlavný displej je 6,8-palcový P-OLED „FullVision“, pričom po otočení o 90 stupňov odhaľuje sekundárnu zobrazovaciu jednotku – ide o 3,9-palcový displej.

LG krídlo

fotogaléria

LG krídlo

Zdroj: LG

Výrobca podľa svojich slov venoval nemálo času a priestoru doriešenie práve tejto otočné konštrukcie tak, aby bola dostatočne odolná a spoľahlivá pri bežnom používaní. Či to tak bude, sa ešte len uvidí. LG však napríklad deklaruje odolnosť mechanizmu minimálne 200 tisíc otočenie – bol na to podľa LG aj náležite testovaný.

Využitie dvoch displejov pri takomto prevedení otvára široké možnosti využitia. Dôležitá je tak aj pripravenosť telefónu po softvérovej stránke. LG upozorňuje napríklad na Media Controller kompatibilný s video platformami (vrátane YouTube), ktorý umožní na hlavnom displeji sledovať samotný obsah a na sekundárnom displeji ovládať prehrávanie multimédií.

Sekundárny displej tiež môže slúžiť ako „pomocný“ k hlavnému programu, napríklad pri závodnej hre môže zobraziť našu pozíciu na mape. Problémom nemá byť ani rôzna kombinácia úloh – napríklad práca s mapou a súbežná komunikácia.

Nechýba tu pritom ani Multi App, pomocou ktorej je možné vytvárať pary súbežne spustených aplikácií – ktoré budeme zvyčajne využívať spoločne.

READ  Pripojí sa k nám ako Mod Joker, lekár, pracovník a inžinier • Eurogamer.net
LG krídlo

fotogaléria

LG krídlo

Zdroj: LG

LG krídlo

fotogaléria

LG krídlo

Zdroj: LG

Aj vzhľadom k konštrukcii sa však musíme pripraviť na to, že telefón nie je žiadna placka ľahká ako pierko. Zariadenie má rozmery 169,5 x 74,5 x 10,9 mm pri hmotnosti 260 g.

LG krídlo

fotogaléria

LG krídlo

Zdroj: LG

Telefón ďalej prináša napríklad hlavná 64-megapixlový fotoaparát s optickou stabilizáciou obrazu, batériu s kapacitou 4 000 mAh as podporou rýchleho drôtového aj bezdrôtového nabíjania či Snapdragon 765g párových s 8 GB RAM a maximálne 256 GB vnútorného flash priestoru.

Podporované je aj 5G. Snímač odtlačkov prstov je v displeji a nezabudlo sa ani na zvýšenú odolnosť.

LG krídlo

fotogaléria

LG krídlo

Zdroj: LG

LG krídlo

fotogaléria

LG krídlo

Zdroj: LG

LG Wing sa bude ponúkať na trhu v farebných prevedeniach Aurora Gray a Illusion Sky, pričom predaj odštartuje budúci mesiac. Počíta sa tiež s predajom na európskych trhoch, ale detaily ohľadom ceny a dostupnosti zatiaľ neboli predstavené. LG totiž telefón prezentovalo len „formálne“, skutočné spustenie ešte len nastane.

LG Wing: Technické parametre v skratke

displej

Hlavné: 6,8-palcový (2440 × 1080 pixelov) Full HD +, pomer strán 20.5: 9, P-OLED; sekundárne: 3,9-palcový Full HD +, 1.15: 1, G-OLED

chipset

osemjadrový Snapdragon 765g (1 x 2,4 GHz + 1 x 2,2 GHz + 6 x 1,8 GHz procesorové jadrá Kryo 475), 7Nm, Adreno 620 GPU

pamäť

8 GB RAM, 128 GB / 256 GB flash, podpora microSD kariet

fotoaparát

64 Mpx s LED bleskom, f / 1,8, OIS; 13 Mpx 117-stupňový ultraširokouhlý sf / 1,9; 12 Mpx 120-stupňový (Gimbal) – pre otočný režim sf / 2,2; predné vysúvateľná 32 Mpx self kamera, f / 1,9

Konektivita a iné

5G SA / NSA, Dual 4G Volt, Wi-Fi 802.11 ac (2,4 GHz + 5 GHz), Bluetooth 5.1, GPS / GLONASS / Beidou, NFC, USB typu C, snímač odtlačkov prstov v displeji, USB Type-C audio , zvýšená odolnosť: MIL-STD 810G a IP54

operačný systém

Google Android 10

batérie

4 000 mAh, rýchle nabíjanie (Quick Charge 4.0+) 25W a 10W bezdrôtové nabíjanie

Rozmery

169,5 x 74,5 x 10,9 mm

hmotnosť

260 g

READ  Dohoda o migrácii z EÚ pre Nemecko je horká pilulka - EURACTIV.com

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close