Svet

Dvaja boli zabití počas boja proti vláde v Gabone

Gabonská polícia v piatok uviedla, že v Libreville boli zastrelení dvaja ľudia počas protestov proti porušovaniu zákazu vychádzania a kontrole korónových vírusov.

Oboch zastrelili neskoro vo štvrtok kvôli násilným demonštráciám a zákazu vychádzania v chudobných štvrtiach a pre zákaz opustenia alebo vstupu do hlavného mesta.

Počas troch dní sa obyvatelia mesta po celej krajine zrážali kvôli hrncom a plechovkám s plynom a vo štvrtok prepukli strety s políciou.

Šéf národnej polície Serge Herve nokoma natáčal správu, demonštranti rozmiestnili barikády, molotovove koktaily, kamene a bojovali s políciou železnými mrežami.

„Za zatiaľ nezistených okolností boli v Libreville zastrelení a zabití dvaja porušovatelia zákazu vychádzania v Libreville,“ uviedol.

Policajný šéf uviedol, že bolo začaté vyšetrovanie a v prípade akýchkoľvek priestupkov budú uložené sankcie.

Advokát Andre Patrick Robonad uviedol, že sa začalo vyšetrovanie a že „ľudia, ktorí mali v aute lyžiarske masky, spustili streľbu“.

Gabon zrušil zákaz vychádzania do 18:00 a zabránili mu v pohybe dovnútra a von z Libreville, aby zabránili množeniu prípadov korónových vírusov.

Bary a tanečné kluby boli za posledný rok zatvorené a veľká časť neformálnej ekonomiky, na ktorú sa mnohí spoliehajú, bola ovplyvnená protivládnymi aktivitami.

S menej ako dvoma miliónmi obyvateľov hlásil Gabon asi 12 500 vírusových chorôb a 75 úmrtí.

Tretina prípadov bola hlásená za posledné dva mesiace, pričom krajinu zasiahla druhá vlna, uviedol minister zdravotníctva Guy Patrick Obiang Endong.

[AFP]

Vanguard News Nigéria

READ  Burkina Faso, nigerská junta sa stiahla z regionálnych vojenských síl západnej Afriky

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close