Svet

Štúdia WHO uvádza 1 zo 7 prípadov COVID-19 v Afrike

Kredit: CC0 Public Domain

Podľa novej štúdie Svetovej zdravotníckej organizácie je v Afrike diagnostikovaná iba jedna zo siedmich infekcií COVID-19, čo znamená, že populácia kontinentu môže byť až 59 miliónov.

“S obmedzeným testovaním stále lietame slepo v mnohých komunitách v Afrike,” povedal regionálny riaditeľ WHO pre Afriku Matzidiso Moiti na štvrtkovej tlačovej konferencii.

OSN plánuje zvýšiť rýchle diagnostické testy v ôsmich afrických krajinách s cieľom budúci rok otestovať viac ako 7 miliónov ľudí s cieľom odhaliť a zabrániť šíreniu presnejších počtov infekcií.

Modi uviedol, že táto iniciatíva je „radikálnym“ novým prístupom, ktorý sa prostredníctvom práce s komunitami posunie k pasívnemu sledovaniu. The Rýchle testy Cenovo dostupné, spoľahlivé a ľahko použiteľné a prinesie výsledky do 15 minút, povedal. Očakáva sa, že pomocou testov bude diagnostikovaných ďalších 360 000 prípadov, z ktorých asi 75% je asymptomatických alebo miernych, povedal.

Iniciatíva je založená na takzvanej slučkovej stratégii používanej na odstránenie kiahní a implementovanej počas vypuknutia eboly. Tento systém sa nazýva kruhový, pretože sa zameriava na ľudí žijúcich v okruhu 100 metrov (110 yardov) okolo nových potvrdených prípadov.

Zdravotnícki experti tento prístup uvítali a uviedli, že pomôže kontinentu pokročiť mimo epidémie. Podľa afrických centier pre kontrolu a prevenciu chorôb je od začiatku vypuknutia epidémie v Afrike hlásených viac ako 8 miliónov prípadov Covid-19 a 214 000 úmrtí.

Rýchle testovanie poskytne úradom údaje, ktoré pomôžu vyhnúť sa prepúšťaniu Zdravotné systémy A presadzovanie obmedzení „spôsobí katastrofu Ekonomické dôsledkyPovedal NG Erond, odborný asistent z O’Neill Institute na Georgetownskej univerzite.

OSN však varovala, že urýchlenie prístupu k očkovacím látkam na kontinente je naliehavé, pretože v Afrike sú milióny nediagnostikovaných prípadov. V Afrike je zaočkovanosť nízka. Podľa IN je iba 30% z 54 krajín na kontinente očkovaných 10% populácie, zatiaľ čo mnohé krajiny s vysokými príjmami dosiahli zaočkovanosť takmer 90%.

Modi uviedol, že africké krajiny by mali byť pripravené na možnú štvrtú vlnu, pričom sa očakáva, že prístup ku koncu roka povedie k nárastu prípadov. Vyzval bohaté krajiny, aby sa namiesto čakania do budúceho roka podelili o dávku s veľkým počtom Afričanov práve teraz.


KTO: Vakcína proti COVID-19 je v Afrike trikrát bežnejšia, ale stále menej


21 2021 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál nesmie byť uverejňovaný, šírený, prepisovaný alebo opakovane distribuovaný bez súhlasu.

Citát: Štúdia WHO našla iba 1 zo 7 prípadov Govt-19 v Afrike (2021, 14. októbra). Získané 14. októbra 2021 z https://medicalxpress.com/news/2021-10-africa-covid-cases.html

Tento dokument podlieha autorským právam. Žiadna časť nesmie byť reprodukovaná bez písomného súhlasu, s výnimkou primeranej manipulácie na účely súkromnej štúdie alebo výskumu. Obsah je poskytovaný iba na informačné účely.

READ  Švajčiarska vláda zatvára reštaurácie, hovorí ľuďom, aby zostali doma ...

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close