Svet

Dvaja muži vyliezli na 35 metrov vysoký komín neďaleko Prahy a po páde zomreli

27-ročný muž utrpel nezlučiteľné zranenie život ohrozujúce a lekár mohol konštatovať iba smrť.

V piatok večer sa dvaja muži zrútili z 35 metrov vysokého komína bývalej továrne na spracovanie mramoru v meste Dobřichovice v okrese Praha-západ. Jeden z mužov na mieste zomrel, druhého vo vážnom stave odviezli záchranári vrtuľníkom do nemocnice, kde neskôr ťažkým zraneniam podľahol. Informoval o tom v sobotu český spravodajský portál Novinky.cz.

Záchranári, hasiči a policajti sa v piatok po 23.00 SEČ vydali na zásah do areálu bývalej továrne na spracovanie mramoru v Dobřichoviciach.

27-ročný muž utrpel nezlučiteľné zranenie život ohrozujúce a lekár mohol konštatovať iba smrť. Druhého muža záchranári napojili na umelú pľúcnu ventiláciu, ktorý po poskytnutí intenzívnej lekárskej starostlivosti bol pomocou hasičov transportovaný k vrtuľníku a letecky do nemocnice v pražskej štvrti Motol. Tam zraneniam podľahol.

Prípad vyšetrujú privolaní kriminalisti. Podľa ľudí, s ktorými sa reportér portálu Novinky.cz rozprával, vyliezla na komín skupina mladších ľudí. Obaja muži potom údajne smerovali z plošiny na vrchol komína, odkiaľ spadli.

Areál továrne stráži vrátnica. V oplotení okolo komplexu je však veľa otvorov, ktoré podľa miestnych často dostávajú najmä mladých ľudí.

READ  Austrálsky premiér Anthony Albanese príde budúci mesiac do Indie, aby si pozrel testovací zápas s premiérom Modim India News

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close