Dvorský strieľa Slovensko do QF

Pri veľkých prehrách s Kanadou a Českom sme videli len málo ofenzívy Nemecka. Proti Slovensku však bola strana Alexandra Dugu jednoznačne odhodlaná bojovať s ohňom ohňom. V úvodných minútach prebrali Nemci hru na Slovensko a udávali tón svojej hre.

„Vyhrali sme proti nim dvakrát v priateľských zápasoch,“ povedal Nemec Julius Stump. „Dnes večer sme vyšli dobre, mali sme dobrú ofenzívu. Vytvorili sme si veľa príležitostí a využili sme ich. Bol to z našej strany naozaj dobrý zápas. Ale penalta viedla na konci na 5:4 a veci nefungovali.“ naša cesta.“

Na druhej strane sa Slováci snažili dosiahnuť pôsobivú intenzitu, akú videli v predchádzajúcich zápasoch, no zdalo sa, že majú za úlohu streliť svoj prvý presilový gól večera. Juraj Pekarcic, jeden z najokázalejších hráčov svojej krajiny, zachytil prihrávku z ľavej strany a mieril priamo do siete. Odrezal si cestu do nebezpečnej zóny, prihrávkou nakŕmil Dvorského, aby z pravého kruhu napálil domov.

Nemecko však neustúpilo. V ďalšej presilovej hre sa Norvin Panocha vyrovnal, keď sa trpezlivá príprava vyplatila. Prihrávka Paula Vinsona skĺzla cez korčule, aby sa posadila do štrbiny a Panocha sa preštrikoval cez statickú slovenskú obranu a šiel do prestávky za stavu 1:1.

Tímy si vymenili rýchle góly na začiatku druhej tretiny, Julius Sump vystrelil Nemecko dopredu cez premávku, Daniel Jenko to vyrovnal menej ako minútu predtým, ako Leon Willenscheid kontroloval odraz z tesného uhla. opäť stúpa.

Slovensko dnes večer stáli penaltové problémy a neskoré dorovnanie dalo Nemecko opäť do vedenia. Starostlivá kontrola puku pomohla Nemcom vyťažiť maximum z hry šesť proti piatim a ťah sa skončil výbuchom Vadima Schreinera spomedzi značiek. Potom, v polovici stretnutia, bola cieľom v Mannheime diagonálna prihrávka Linusa Brandla, ktorá uvoľnila Kevina Pickera. Ten zišiel z palubovky, aby vyhral tesný súboj s Urbanom a otvoril si dvojgólový náskok.

READ  Po rozlúčke s Filipom kráľovná vstupuje do vlády „súmraku“. Čo je pred nami? | Národ

Slovensko bolo konkurencieschopné vo všetkých troch zápasoch proti veľkým strelcom skupiny A, no hrozilo, že všetka tá dobrá práca vyjde nazmar. Tím Tibora Tartala potreboval od svojich lídrov veľkú odozvu a Dvorský to splnil. V 36. minúte stiahol gól Adama Sedka, ktorý pretavil do hry o jeden gól. Urban zneškodnil trestné strieľanie Edwina Tropmanna.

Slovensko však ťažko usadilo Willersscheida na druhom konci. Nemecký brankár mal v rušnej druhej tretine 15 zákrokov a naďalej frustroval Dworski & Co. Po ôsmich minútach hry však Dworski skompletizoval hetrik a vyrovnal stav stretnutia. Jakub Kromiak previezol puk okolo siete a útočník AIK Štokholm zvýšil na 4:4 cez zahustenú bránku.

„[Germany] Hral dobre ako tím. Bolo ťažké proti nim hrať. Zblokovali veľa striel, ale našli sme spôsob, ako to urobiť, a to bolo kľúčové,“ povedal Dvorský.

Nemecko potrebovalo tlačiť na víťaza a táto energia prebublávala Lua Niehusa päť minút hry. Pekarczyka chytil neskorým vysokým zásahom a po kontrole videa dostal veľký trest. To dostalo Slovensko do presilovej hry na zvyšok zápasu a bola to príliš dobrá šanca na premrhanie. Dworski pre neho osobne zavŕšil pamätnú noc štvrtým gólom, ktorým poslal svoju krajinu do play-off. Pekarcic sa vrhol na odrazenú loptu Niehusa, aby pridal gól do prázdnej brány, pričom do konca zostávalo 40 sekúnd.