Dvorský strieľa Slovensko do QF

Pri veľkých prehrách s Kanadou a Českom sme videli len málo ofenzívy Nemecka. Proti Slovensku však bola strana Alexandra Dugu jednoznačne odhodlaná bojovať s ohňom ohňom. V úvodných minútach prebrali Nemci hru na Slovensko a udávali tón svojej hre.

„Vyhrali sme proti nim dvakrát v priateľských zápasoch,“ povedal Nemec Julius Stump. „Dnes večer sme vyšli dobre, mali sme dobrú ofenzívu. Vytvorili sme si veľa príležitostí a využili sme ich. Bol to z našej strany naozaj dobrý zápas. Ale penalta viedla na konci na 5:4 a veci nefungovali.“ naša cesta.“

Na druhej strane sa Slováci snažili dosiahnuť pôsobivú intenzitu, akú videli v predchádzajúcich zápasoch, no zdalo sa, že majú za úlohu streliť svoj prvý presilový gól večera. Juraj Pekarcic, jeden z najokázalejších hráčov svojej krajiny, zachytil prihrávku z ľavej strany a mieril priamo do siete. Odrezal si cestu do nebezpečnej zóny, prihrávkou nakŕmil Dvorského, aby z pravého kruhu napálil domov.

Nemecko však neustúpilo. V ďalšej presilovej hre sa Norvin Panocha vyrovnal, keď sa trpezlivá príprava vyplatila. Prihrávka Paula Vinsona skĺzla cez korčule, aby sa posadila do štrbiny a Panocha sa preštrikoval cez statickú slovenskú obranu a šiel do prestávky za stavu 1:1.

Tímy si vymenili rýchle góly na začiatku druhej tretiny, Julius Sump vystrelil Nemecko dopredu cez premávku, Daniel Jenko to vyrovnal menej ako minútu predtým, ako Leon Willenscheid kontroloval odraz z tesného uhla. opäť stúpa.

Slovensko dnes večer stáli penaltové problémy a neskoré dorovnanie dalo Nemecko opäť do vedenia. Starostlivá kontrola puku pomohla Nemcom vyťažiť maximum z hry šesť proti piatim a ťah sa skončil výbuchom Vadima Schreinera spomedzi značiek. Potom, v polovici stretnutia, bola cieľom v Mannheime diagonálna prihrávka Linusa Brandla, ktorá uvoľnila Kevina Pickera. Ten zišiel z palubovky, aby vyhral tesný súboj s Urbanom a otvoril si dvojgólový náskok.

READ  Slovensko zdolalo na majstrovstvách sveta v hokeji hráčov do 20 rokov Kazachstan 3:1.

Slovensko bolo konkurencieschopné vo všetkých troch zápasoch proti veľkým strelcom skupiny A, no hrozilo, že všetka tá dobrá práca vyjde nazmar. Tím Tibora Tartala potreboval od svojich lídrov veľkú odozvu a Dvorský to splnil. V 36. minúte stiahol gól Adama Sedka, ktorý pretavil do hry o jeden gól. Urban zneškodnil trestné strieľanie Edwina Tropmanna.

Slovensko však ťažko usadilo Willersscheida na druhom konci. Nemecký brankár mal v rušnej druhej tretine 15 zákrokov a naďalej frustroval Dworski & Co. Po ôsmich minútach hry však Dworski skompletizoval hetrik a vyrovnal stav stretnutia. Jakub Kromiak previezol puk okolo siete a útočník AIK Štokholm zvýšil na 4:4 cez zahustenú bránku.

„[Germany] Hral dobre ako tím. Bolo ťažké proti nim hrať. Zblokovali veľa striel, ale našli sme spôsob, ako to urobiť, a to bolo kľúčové,“ povedal Dvorský.

Nemecko potrebovalo tlačiť na víťaza a táto energia prebublávala Lua Niehusa päť minút hry. Pekarczyka chytil neskorým vysokým zásahom a po kontrole videa dostal veľký trest. To dostalo Slovensko do presilovej hry na zvyšok zápasu a bola to príliš dobrá šanca na premrhanie. Dworski pre neho osobne zavŕšil pamätnú noc štvrtým gólom, ktorým poslal svoju krajinu do play-off. Pekarcic sa vrhol na odrazenú loptu Niehusa, aby pridal gól do prázdnej brány, pričom do konca zostávalo 40 sekúnd.