Typy extraligy: HK Nitra – HC 05 Banská Bystrica 2: 1 pp

včera 21:00
|

Hokejisti HK Nitra zvíťazili v 21. kole Tipos extraligy nad HC 05 Banská Bystrica 2: 1 po predĺžení.

Duel Nitra – Banská Bystrica ste mohli sledovať ONLINE na ŠPORT.sk >>

Nitra si naposledy v súťažnom zápase základnej časti najvyššej slovenskej súťaže poradila s Banskou Bystricou na domácom ľade 8. januára 2017 (3: 0). Takmer štvorročné čakanie prerušili. Nitre sa to raz podarilo, ale v roku 2019 to bolo finále play off.

Stále však čaká na víťazstvo Nitry nad Banskou Bystricou v riadnom hracom čase. Naposledy sa tak stalo 16. marca 2017 vo finále play off (4: 3), táto séria vydržala 28 zápasov.

Domáci zakončili aj ďalšiu negatívnu zaujímavú sériu. Naposledy rozhodli na domácom ľade zápas v ich prospech presilovkovým gólom 16. novembra 2018.

HK Nitra – HC 05 Banská Bystrica 2: 1 po predĺžení (1: 0, 0: 1, 0: 0, 1: 0)

Ciele: 16. Slovák (Cardwell, Tvrdoň), 64. Lantoši (Tvrdoň) – 38. Breton (Petrinec, Winquist).

Rozhodovali: Müllner, P. Šefčík – Orolin, J. Šefčík, vylúčení: 5: 6 na 2 min, presilovky: 1: 1, oslabenia: 0: 0, bez divákov.

Zhromaždenia:

Nitra: Cowley – Mezei, Cardwell, Švarný, Bayonet, Vitáloš, Zech, Navel – Tvrdoň, Slovák, Hrnčeky – Kollár, Šťastný, Lantoši – Sýkora, Šiška, Žitný – Múčka, Čaládi, Minárik – Gubo

Banská Bystrica: Vay – Ďatelinka, Žiak, Breton, Petrinec, Demo, Hudec, Zubák – Kabáč, Tamáši, Faško-Rudáš – Mistele, Winquist, Lamper – Kraut, Róbert Huna, Vybiral – Výhonský, Šimun, Melcher – K. Gábor

Úvodná päťminútovka priniesla dobré šance na oboch stranách. V prvej minúte pri prečíslení dvoch proti jednému prebral zodpovednosť nitriansky útočník Slovák, ale našiel iba pripravenú lapačku brankára Vaya. Ešte lepšiu šancu na hokejke mal Banská Bystrica Mistele, ale po peknej kombinácii nechal vyniknúť v bráne Nitry Cowleyho. Krátko nato po výstrele kužeľa zaznelo hrdlo. V budúcnosti mala Nitra výhodu presilovej hry o dvoch hráčov, ale absolútne zlyhala. Od nasledujúcej presilovej hry sa však skóre stále menilo. V 16. minúte chytil Vaya loptu na mieste.

V druhej tretine mal veľkú šancu domáci Kollár, ale Vay si krásnym zásahom hokejkou vypýtal video na sociálnych sieťach. Na druhej strane bol blízko vyrovnania Winquist, ale z bezprostrednej blízkosti mieril iba do Nitry. Skóre sa menilo štyri minúty pred druhým klaksónom. Domáci sa mýlili v obrannom pásme, kde ponúkli príliš veľa priestoru obrancovi Bretonovi a ten utešenou strelou do pravého horného rohu vyrovnal na 1: 1. Nitra sa mohla ujať vedenia v poslednej minúte prostrednej časti hry, sám Kollár však proti Vayovi druhýkrát v zápase zlyhal.

Takticky vedená tretia tretina dala Bretonovi šancu rozhodnúť sa. Na peknú individuálnu akciu sa však banskobystrický obranca nedostal. Posledná minúta zápasu mohla domácim priniesť radosť, ale tretiu vynikajúcu šancu zahodil v zápase Kollár. A tak sa muselo predlžovať, o všetkom nakoniec rozhodol Lantoši na začiatku štvrtej minúty predĺženia, čo domácim zabezpečilo druhý bod.

Hlasy:

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: „Videli sme dobrý zápas. Diváci, keby tu dnes boli, by si určite prišli na svoje. Sme radi za dva body, ale dali sme príliš veľa šancí súperovi v prečíslení. S lepším tímom by to bolo pomôžte nám, musíme na tom pracovať, pretože sa nám to nemôže stať. ““

Rastislav Paľov, tréner Banskej Bystrice: „Znova sme odohrali dobrý 60-minútový zápas. Vo vnútri sme boli vyrovnaným súperom. Druhýkrát sme prišli o predĺženie. Chalanov ma veľmi mrzí, pretože rovnako ako proti Košiciam, aj v Nitre predviedli dobrý výkon. bojovali jeden za druhého a bolo vidieť, že idú za jedným gólom ako jeden tím. Podporil nás aj brankár Vay. Verím, že na tieto dva zápasy nadviažeme v ďalších dueloch a dotiahneme ich do víťazného konca. “