Zábava

EAM Jaishankar je na návšteve Cypru v Rakúsku od 29. decembra do 3. januára

Minister zahraničných vecí Jaishankar navštívi Cyprus a Rakúsku republiku od 29. decembra do 3. januára, uvádza sa v stredajšom oficiálnom vyhlásení.


Ministerstvo zahraničných vecí (MEA) vo vyhlásení uviedlo, že minister bude v Cyperskej republike (RoC) od 29. decembra do 31. decembra 2022. Tento rok si pripomíname 60 rokov diplomatických vzťahov medzi Indiou a Cyprom.


Počas svojej návštevy sa Jaishankar stretne aj s ministrom zahraničných vecí RoC Ioannisom Kasoulidesom a predsedníčkou Snemovne reprezentantov Annitou Demetriou. Bude tiež oslovovať obchodnú a investičnú komunitu krajiny a komunikovať s indickou diaspórou.


V Rakúsku sa minister zahraničných vecí (EAM) stretne s rakúskym spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Alexandrom Schallenbergom, uvádza sa vo vyhlásení.


Toto je prvá návšteva na úrovni EAM z Indie do Rakúska za posledných 27 rokov a uskutoční sa v roku 2023 na pozadí 75 rokov diplomatických vzťahov medzi oboma krajinami.


Schallenberg navštívil Indiu v marci 2022 a obaja ministri sa tento rok stretli trikrát na okraji medzinárodných stretnutí v Mníchove, Bratislave a New Yorku, uviedla MEA.


Počas svojej návštevy sa Jaishankar stretne s rakúskym kancelárom Karlom Neuhammerom a bude komunikovať s indickou diaspórou. Samostatne sa stretne s generálnym riaditeľom Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) so sídlom vo Viedni Rafaelom Marianom Crocim.


V Rakúsku sa EAM stretne aj s českým ministrom zahraničných vecí Janom Lipavským; V podobe ministra zahraničných vecí SR Rastislava Kásera a rakúskeho spolkového ministra Schallenberga Slavkova. Očakáva sa, že diskusie sa zamerajú na regionálne a globálne problémy.

READ  AMC Networks obnovuje Slovensko, české dohody |

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close