‚s-Hertogenbosch | Hrunčaková vyradila Andreescuovú

Victoria Hrunchakova, známa pod dievčenským menom Kuzmová, sa v prvom sete prebojovala z 9 setbalov, v tajbrejku 4:5 na 4, 5:6 na 4 a 1:2:0. Libema postúpila do svojho druhého štvrťfinále na okruhu WTA v roku 2023, keď vo štvrtok v 2. kole Open zdolala šiestu nasadenú Biancu Andreescuovú.

Slovenka Hrunčáková čelila v prvom sete 15 brejkovým šanciam a dokázala vyhrať 14, pričom šance mala aj Andreescuová, no premenila len 2 zo svojich 16 brejkových príležitostí.

Nedávno vydatá Hrunčáková je stále veľmi dobrá tenistka a pre Andreescuovú to bol náročný zápas, ktorý aj tento rok zápasil s dôslednosťou.

Prvý set sa ukázal ako kľúčový, držal si skoré brejkbaly a nedokázal ich premeniť.

Nakoniec sa Andreescuová dostala do brejku, aby sa ujala vedenia 5:3, no neudržala ho a keďže za stavu 5:4 vybojovala 4 setboly, Hrukanková ich všetky zachránila.

Kanaďanka mala ešte 4 za stavu 6-4, ale opäť ich všetky zlomila Hrunchakova.

V tajbrejku získala ďalšiu, prvú Slovenku na podaní, ale nepodarilo sa jej to.

Po víťazstve prvého setu 8:6 v tajbrejku hral Hrunkakov v druhom sete dobre. Andrescu stratila pozornosť.

Nenasadená Slovenka, svetová 105-ka, sa vo štvrťfinále stretne s Američankou Ashlyn Krugerovou, ktorá v stredu zvíťazila nad Victoriou Azarenkovou 6:3 6:3.

Obhajkyňa titulu Jekaterina Alexandrovová pokračovala vo svojej sérií, keď v Rosmalene zdolala Aussie Kimberly Birrell a skončila ôsma.

© Julian de Rosa/AFP cez Getty Images

Obhajkyňa titulu Jekaterina Alexandrovová sa dostala do osemfinále po víťazstve nad Austrálčankou Kimberly Prellovou 6-4 7-6(3).

Nasadená 4. Emina Pektasová sa cez kvalifikáciu uvoľnila a porazila nešťastnú krajanku Sachiu Vickeryovú v posledných 16-tich 6-4 6-4 a pripravila sa o jedno z prekvapení turnaja.

READ  Názov majstrovstiev sveta vo Vlovej vzrušuje a spája národ

Alexandrovová je stále aktívna vo štvorhre, kde sa dostala do štvrťfinále s Číňankou Yang Zhaoxuan.

Švajčiarska Celine Knopfová s divokou kartou nadviazala na víťazstvo nad Venus Williamsovou, keď porazila ôsmu nasadenú Američanku Katie McNallyovú 3-6 6-4 6-3 a dostala sa do štvrťfinále Autotron Rosmalen v Hertogenboschi na Dutch Open. štvrtok.

17-ročná hráčka na 202. mieste v utorok zastavila americkú divokú kartu Williamsovú 3-6 7-6(3) 6-2 a v piatok hrá s ruskou najlepšou nasadenou Veronikou Gutermedovou.

Divoká karta, Knopf prehral z 3:0 v treťom sete a porazil 8. nasadeného McNallyho v 2. kole a získal svoje prvé víťazstvo v Top 100 kariéry.

Naef, bývalá juniorka č. 4, postúpila do svojho prvého štvrťfinále na okruhu WTA pri svojom debute na úrovni turné.