Zábava

Ellen Page oznámila, že je transrodová, a prijala meno Elliot

Pre uloženie článku musíte byť prihlásený.

Herečka známa predovšetkým z filmu Juno a seriálu The Umbrella Academy aktívne bojuje za práva LGBTI komunity

Na svojom webe a sociálnych sieťach Elliot Page vydal vyhlásenie že je oficiálnym transrodom a že sa bojí sveta, v ktorom je táto komunita prenasledovaná.

„Zdravím vás priatelia, chcem vám dať vedieť, že som trans, akceptujem adresu, ktorú volám, a volám sa Elliot. Som šťastný, že to môžem napísať. Že tu môžem byť. Že som dosiahol toto etapa môjho života.„Herec takto oslovil svojich fanúšikov. Mnohí by ho mohli šokovať.“

Nejde o prvé odhalenie tohto herca. O šesť rokov neskôr ako Ellen Page vyhlásila, že je gay, počas prejavu počas konferencie Time to Thrive o ľudských právach v Las Vegas. Dojímavé svedectvo sa začalo tým, že ju už unavovalo žiť v klamstve. Pred dvoma rokmi sa vydala za tanečnicu Emmu Portner, s ktorou žijú dodnes.

ZALOŽTE ČLÁNOK ZADARMO

Prihláste sa na odber aplikácie REFRESHER + a získajte ďalšie výhody

Tento článok si môžete prečítať zadarmo, ale s predplatným REFRESHER + získate prístup k viac ako 1462 zamknutý článok a získate ďalšie výhody.

VIAC O PREDPLATNOM

Môžete ju kedykoľvek jednoducho zrušiť

Od 1,99 € mesačne

Tieto články si môžete prečítať aj v aplikácii REFRESHER +

VIAC

Elliot Page sa tiež zdôveril s oznámením zmeny svojej sexuálnej identifikácie a uviedol, že hoci jeho šťastie z tejto zmeny je skutočné, je aj krehké. Pretože sa zároveň bojí reakcie okolia, osočovania, žartovania a násilia. Pripomenul, že iba v tomto roku bolo v USA zavraždených najmenej 40 transrodových ľudí. Vyzýva politikov a ďalších vplyvných ľudí, aby prestali útočiť na túto komunitu a nešírili voči nej nenávisť. Aj preto sa 40 percent transsexuálov aspoň raz v živote pokúsi o samovraždu.

READ  Talian Francesco Calzona ako tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Futbalové správy

Zdroj: Fox

Elliot Page bol stále známy ako Elen Page, najmä ako kultová postava tehotnej tínedžerky vo filme Juno (2007), ale aj Inception (2010) alebo X-Men: Days of Future Past. Posledné dva roky sa venoval takmer výlučne sérii Netflix The Umbrella Academy.

Elliot Page nie je prvým hollywoodskym hercom v transgender komunite. Asi najznámejšie z nich sú sestry Lana a Lilly Wachowské, ktoré rovnako ako Laurence a Andrew Wachowski režírovali filmy ako trilógia Matrix alebo produkovali titul V pre Vendetu (2005). Známou transrodovou postavou je aj Laverne Cox, ktorá tiež predstavila útrapy tejto komunity v sérii Orange is the new Black produced by Netflix. A ktoré dva dni zverejňovalo video o útoku, ktorý zažila pri joggingu v Los Angeles.

Autor / zdroj fotografie chýba!Autor / zdroj fotografie chýba!

Nahlásiť chybu.
Ak nájdete v článku chybu alebo máte pripomienky, dajte nám vedieť.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close