Veda

Elmhurst Orangetheory súvisel s vypuknutím COVID-19, pričom bolo potvrdených najmenej 18 prípadov

ELMHURST, Illinois (WLS) – Zdravotnícki úradníci v okrese DuPage vyšetrujú 18 potvrdených prípadov COVID-19, ktoré sú všetky späté s prístrojom Orangetheory Fitness na západnom predmestí Elmhurst.

Poloha je opäť otvorená v utorok, len pár dní po vypuknutí choroby.

„Ak je to možné, skúste mať vonku skupinové cvičenie, pretože prietok vzduchu má rozdiel,“ povedal doktor Poonam P. Thaker. „Ak sa nachádzate v uzavretom prostredí s veľkým počtom ľudí, pravdepodobnosť expozície a trvalej expozície je vyššia.“

Dr. Thaker, programový riaditeľ štipendia pre športovú medicínu v Amita Health Resurrection Medical Center, uviedol, že vírus sa môže šíriť ľahšie počas hodín skupinovej fitnes. Odporúčal cvičiť vonku a ľuďom pripomínal, aby sa nezdieľali.

„Vyhradené vybavenie, ktoré čistí dané zariadenie a zaisťuje, aby nemigrovalo po miestnosti, a či ste iba vo svojej bubline,“ uviedol.

Podľa Orangetheory Fitness sú ich tréningy počas pandémie navrhnuté tak, aby minimalizovali krížovú kontamináciu. Spoločnosť tiež uviedla, že zamestnanci medzi triedami upratujú a pri dverách vykonávajú kontrolu teploty.

„Neexistuje spôsob, ako byť stopercentne bezpečný,“ povedal Thacker. „Hovoríme tu o zmiernení rizika. Minimalizujte riziko pre seba a pre všetkých ostatných.“

Vo vyhlásení vedenie Orangetheory Fitness čiastočne uviedlo: „Spolupracujeme s miestnymi zdravotníckymi orgánmi v procese sledovania kontaktov, aby sme čo najskôr identifikovali ďalšie prípady. Neustále skúmame a vyvíjame naše interné politiky a procesy, aby sme zaistili bezpečnosť našich zamestnancov a členov a zaväzujeme sa k neustálej bdelosti vo všetkých našich štúdiách … „

Elmhurst celkovo zaznamenáva prudký nárast v prípadoch COVID-19. Nové údaje zo zdravotného oddelenia okresu DuPage ukazujú 10% nárast počtu prípadov COVID-19 v meste.

Ľudia, ktorí žijú v tejto oblasti, dúfajú, že nárast prípadov bude slúžiť ako ďalšia pripomienka toho, že vírus je stále vonku a stále sa šíri.

READ  NASA odložila historicky prvý let vrodeného vrtuľníka na Marse

„Cítim sa tak znepokojený, ako by malo byť,“ povedal Todd Benson, obyvateľ Elmhurstu. „Toto neverí.“

„Nemôžete mať veľa ľudí pohromade, keď existuje vírus, ako je tento,“ povedala Meg Sullivan, obyvateľka Elmhurstu.

Autorské práva © 2020 WLS-TV. Všetky práva vyhradené.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close