Technológie

Epidémia – praktickí lekári nosili počas vyšetrovania zadné vrecká na zástery

  • Autor: Andrew Picken
  • Správy BBC Scotland

zdroj obrazu, Dobré obrázky

V rámci verejného prieskumu sa zistilo, že niektorí praktickí lekári nosili opakovane použiteľné vrecia na odpadky na zástery kvôli nedostatku OOP počas pandémie Covid.

Dr Chris Williams, viceprezident Royal College of GP, povedal pre Scottish Covid Inquiry, že lekári mali pocit, že na začiatku pandémie nemajú „nástroje na túto prácu“.

Dr Williams povedal, že usmernenie pre PPE bolo založené skôr na tom, čo bolo k dispozícii, než na tom, čo bolo vhodné.

Niektorí praktickí lekári nakupujú vysokokvalitné masky online namiesto používania masiek NHS.

Škótske verejné vyšetrovanie Covid skúma, čo sa stalo počas reakcie krajiny na pandémiu, a zisťuje, aké ponaučenie možno získať pre budúce núdzové situácie v oblasti verejného zdravia.

Dodávka a distribúcia osobných ochranných prostriedkov (OOP) bola predmetom nezávislej kontroly a Kráľovská akadémia všeobecných lekárov poskytla dôkazy, že pre niektorých jej členov to bola oblasť záujmu.

Dr Williams, ktorý pracuje v chirurgii v Highlands, povedal, že počul „veľa vyjadrení znepokojenia a úzkosti o PPE“.

Dodala: „Mám skúsenosti so zásterami po opätovnom použití tašiek, nie je ľahké ich nasadiť a vyzliecť bez toho, aby sa rozliali.

„Niektoré z týchto [PPE] Produkty neboli také, aké sme očakávali. Existuje veľa prípadov, keď ľudia nemajú kompletné súpravy OOP.“

Dodal: „Mali sme pocit, že usmernenia, ktoré sme dostali o OOP, boli prispôsobené tomu, čo bolo k dispozícii. Nemyslím si, že existovala istota, že majú správne brnenie – správne nástroje pre danú prácu.“

zdroj obrazu, Dobré obrázky

Toto prichádza v čase, keď je celosvetový dopyt po predmetoch, ako sú rukavice a masky, na bezprecedentnej úrovni.

Kupujú si vlastné masky

Dr Gary Loonan, bývalý prezident Royal College of GB, pri vyšetrovaní uviedol, že existujú obavy týkajúce sa kvality, množstva a spoľahlivosti dodávok OOP.

Dodal: „V tom čase bolo medzi členmi veľké obavy – je toto správna úroveň OOP pre prácu, ktorú robíme?

„Mnoho praktických lekárov sa rozhodlo kúpiť si vlastné [higher grade] Necítia sa dostatočne presvedčení, že masky FFP3 sú masky odolné voči tekutinám [issued by the NHS] Bude im poskytnutá primeraná bezpečnosť.

Súd pokračuje pred Lordom Brailsportom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close