Technológie

Taiwan a Česká republika podpísali 5 memorand o porozumení na zlepšenie vzťahov

Taipei, okt. Taiwanská národná rozvojová rada (NDC) uviedla, že taiwanskí delegáti v Európe podpísali päť memoránd o porozumení (MoU) s českými predstaviteľmi s cieľom posilniť 26 (CNA) zdieľanie informácií a technickú spoluprácu.

NDC v pondelok vo vyhlásení uviedla, že obe strany sa dohodli na posilnení väzieb v oblasti kybernetickej bezpečnosti, letectva, katalytických technológií, zelenej energie a inteligentných strojov v rámci piatich dohôd podpísaných na Pražskom investičnom fóre.

Napríklad podľa správy NDC bude Taiwanská asociácia pre rozvoj leteckého priemyslu spolupracovať so svojimi českými partnermi s cieľom posilniť výmenu informácií a spoluprácu pri rozvoji technológií.

Zorganizovalo sa viac ako 170 stretnutí spoločností z Taiwanu a Českej republiky.

NDC uviedla, že memorandá o porozumení sú krokom vpred v bilaterálnych obchodných vzťahoch po tom, čo delegácia vedená predsedom českého Senátu Milošom Vistrilom minulý rok navštívila Taiwan a podpísala tri memorandá o porozumení na zlepšenie výmeny v sektoroch 5G, polovodičov, zdravotníctva a informácií.

Prezident NDC Kung Ming-hin (龔明鑫), ktorý predsedal 66-člennej taiwanskej delegácii, na fóre povedal, že tieto dve krajiny, ktoré zdieľajú hodnoty slobody a demokracie, by mohli užšie spolupracovať, keďže globálne dodávateľské reťazce sa reštrukturalizujú. .

NDC uviedla, že v delegácii budú najvyšší ekonomickí a technickí predstavitelia a zástupcovia výskumných ústavov, obchodných združení a priemyselných skupín.

Delegácia, ktorá navštívi Českú republiku od 23. do 26. októbra, cestovala na Slovensko od 21. do 23. októbra a v Litve bude od 26. do 29. októbra v rámci vládnej stratégie na zlepšenie obchodných a ekonomických vzťahov s ústrednou vládou. A krajiny východnej Európy.

(Od Ban Soo-yu a Lee Xin-yin)

Endetem / L.S.

READ  Recenzia Realme Butts Air 2

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close