Hlavné správy

Estónsko umožňuje izolovaný vstup pre návštevníkov z Bulharska, Poľska, Maďarska a Lichtenštajnska

Estónska vláda aktualizovala svoj zoznam krajín, na ktoré sa vzťahuje desaťdňový zákaz vstupu do krajiny, s cieľom obmedziť šírenie látky COVID-19 a jej variantov. Posledne menovaný presunul mnoho krajín do zoznamu krajín, v ktorých už neplatia obmedzenia vstupu.

Zoznam novo aktualizovaných krajín vstúpi do platnosti dnes, 24. mája a potrvá do 30. mája, uvádza SchengenVizainfo.com

Podľa tlačovej správy vydanej ministerstvom zahraničných vecí budú návštevníci zo Slovenska od dnešného dňa podliehať ojedinelým obmedzeniam vstupu do Estónska, pretože krajina bola presunutá na zoznam krajín najviac postihnutých korónovým vírusom.

Okrem Slovenska sa v súčasnosti obmedzenia vstupu vzťahujú na Andorru, Rakúsko, Belgicko, Cyprus, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Taliansko, Litvu, Luxembursko, Lotyšsko, Holandsko, Slovinsko a Španielsko.

Je potrebné poznamenať, že ukazovateľ Vatikánu je nulový. Na ceste odtiaľ do Estónska cez Taliansko však budú všetky návštevy zakázané na desať dní.

Všetci návštevníci z Európskej únie, Európskeho hospodárskeho priestoru alebo schengenského priestoru, ktorí za posledných 14 dní zaregistrovali viac ako 150 prípadov na 100 000 obyvateľov, podliehajú požiadavke desaťdňovej izolácie.

Na druhej strane, keďže krajiny za posledné dva týždne zaregistrovali menej prípadov vírusu koróny, obmedzenia voľného pohybu už neplatia pre Bulharsko, Poľsko, Maďarsko a Lichtenštajnsko.

Okrem novo pridaných krajín sa tieto obmedzenia nevzťahujú na Írsko, Island, Maltu, Nórsko, Portugalsko, Rumunsko, San Maríno, Fínsko, Maďarsko a Spojené kráľovstvo.

Minulý týždeň bolo Monako prevedené do zoznamu krajín, ktoré po vstupe do Estónska nepodliehajú požiadavkám na izoláciu.

Návšteva z tretích krajín

Podľa odporúčaní Rady EÚ krajiny EÚ postupne začínajú odstraňovať prekážky vstupu z Austrálie, Izraela, Južnej Kórey, Rwandy, Singapuru, Thajska a Nového Zélandu.

READ  Slovensko sa odvoláva na obavy verejnosti z uvoľňovania GMO pravidiel - EURACTIV.com

Návštevníkom zo všetkých vyššie uvedených tretích krajín je v súčasnosti povolený vstup do Estónska. Pretože miera infekcie v Južnej Kórei a Thajsku predstavuje viac ako 16 prípadov na 100 000 obyvateľov, návšteva týchto dvoch osôb by mala byť izolovaná v Estónsku.

Bez ohľadu na to ministerstvo poukázalo na to, že ak sa v šiesty deň izolácie získa negatívny test COVID-19, môže sa doba sebaz izolácie u osôb prichádzajúcich z EÚ a tretích krajín znížiť.

„Zatiaľ čo v Estónsku nie je prvý test možný skôr ako šiesty deň pred druhým testom vykonaným v zahraničí. Ak sú výsledky oboch testov negatívne, bude osoba pred termínom splatnosti prepustená z 10-dňovej izolačnej služby. “ Hovorí správa ministerstva.

Ministerstvo odporúča, aby ste sa vyhli všetkým zbytočným výletom, pretože možnosti cestovania a návratu sa môžu kedykoľvek zmeniť.

Estónsko predtým zrušilo požiadavku izolácie na základné účely pre všetky osoby prekračujúce hranice medzi Estónskom a Lotyšskom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close