Svet

EÚ požiadala Srbsko, aby zrušilo svoju účasť na manévroch s Ruskom a Bieloruskom – Svet – Novinky

Európska únia požiadala Srbsko, aby zrušilo svoju účasť na nadchádzajúcom vojenskom cvičení v Bielorusku. V reakcii na to sa srbská vláda rozhodla pozastaviť vojenské cvičenia so všetkými krajinami na šesť mesiacov.

Vyhlásil to v stredu srbský minister obrany Aleksandar Vulin, ktorý podľa agentúry TASS ďalej uviedol, že „Srbsko je pod veľkým a nezaslúženým tlakom Európskej únie“.

Podľa Vulina je to „tlak, ktorý nedáva zmysel a nie je založený na našich rozhodnutiach alebo našich činoch, dokonca ani na realite, je výsledkom hystérie, ktorá určuje politické rozhodnutia a smerovanie veľkých a mocných krajín.“ “

Vulin uviedol, že Srbsko sa preto v nasledujúcom období nezúčastní „žiadnych cvičení ani vojenských aktivít ani s NATO, ani s Organizáciou dohody o kolektívnej bezpečnosti, ani s Ruskom, ani s USA, ani s Čínou, ani s EÚ. ““ „Ani s východom, ani so západom,“ citovala tlačovú službu srbské ministerstvo obrany.

Agentúra TASS následne informovala, že Bielorusko ešte nedostalo oficiálne oznámenie o rozhodnutí srbskej vlády nezúčastniť sa na vojenskom cvičení Slovanské bratstvo 2020, ktoré sa malo začať vo štvrtok s príslušníkmi bieloruskej, ruskej a srbskej armády.

Prvé takéto cvičenie sa v Rusku uskutočnilo v roku 2015. Odvtedy ich vždy organizovala jedna z troch spomínaných krajín. Tento rok sa to malo konať v regióne Brest v západnom Bielorusku. Tamojšie ministerstvo obrany už dávno oznámilo, že cieľom manévrov bude nácvik spoločných operácií v boji proti terorizmu.

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

READ  Komentáre čínskeho ministra zahraničných vecí sa stali virálnymi

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close