Svet

Etiópske vládne agentúry sú partnermi v oblasti digitálnych IT pre sektor zdravotníctva

Etiópske ministerstvo zdravotníctva a jeho program národnej identity vytvorili partnerstvo so zdravotníckym sektorom krajiny s cieľom integrovať digitálny identifikátor FADA.

Podľa vládneho oznámenia bude plánované „Digitálne ID pre zdravie“ slúžiť ako register pacientov a zároveň podporovať národné schémy zdravotného poistenia, udeľovanie zamestnaneckých a profesionálnych licencií a zdieľanie zdravotných záznamov.

Spolupráca medzi projektom národnej identity Etiópie (NIDP) a ministerstvo zdravotníctva sa zameriava na uľahčenie transakcií a zníženie podvodných nárokov prostredníctvom bezpečného overovania identity v reálnom čase. Oznámenie neposkytlo podrobnosti o tom, ako sa bude vykonávať overenie identity a overenie používateľa, ale mohlo by to byť prostredníctvom biometrických údajov zachytených počas prijatia do FADA.

Simprints spolupracuje s vládou na biometrických digitálnych identifikátoroch na prepojenie pacientov s digitálnymi záznamami od roku 2019 a spustila výberové konanie na konzultanta, ktorý pomôže definovať ďalšie kroky projektu.

Cieľom aplikácie Fayda je zlepšiť riadenie a overovanie poverení a presadzovať transparentnosť a profesionálne štandardy.

Vláda tvrdí, že čakacie doby na registráciu a získavanie záznamov o pacientoch sa skrátia, čo povedie k zlepšeniu zdravotníckych služieb.

Hlavným cieľom NIDP je integrovať Faydu do rôznych vládnych ministerstiev, aby sa znížilo množstvo opakovaných overovaní totožnosti a registrácií.

Bezpečnostné tlačiarne Madras boli nedávno vybrané ako poskytovateľ ID kariet FADA.

Témy esejí

Afrika | Digitálne ID | Etiópia | Projekt národnej identity Etiópie (NIDP) | Fayda | Identifikácia pacienta

READ  Pevný VIDEO odkaz na gastro priemysel s vládou: Sme na kolenách, v populárnom obchode vás už nebude baviť!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close