Európska liga: Inter Miláno – Shakhtar Doneck 5: 0

včera 22:47
|

Futbalisti z Inter Milána postúpili do finále Európskej ligy UEFA 2019/2020. V pondelok druhého semifinále na neutrálnej pôde v nemeckom Düsseldorfe bol Shakhtar Donetsk vyhlásený za 5: 0. Obranca slovenského národného muža Milan Škriniar sedel iba na lavičke Inter.

Po dvoch inter góloch skóroval argentínsky útočník Lautaro Martinez a belgický strelec Romela Lukaku, ktorý bodoval v rekordnom desiatom zápase Európskej ligy v rade. Danilo D’Ambrosio predstavil jeden presný zásah.

Vo finále v piatok 21. augusta v Kolíne nad Rýnom sa Inter stretne s rekordným päťnásobným víťazom súťaže FC Sevilla. Španielsky klub v nedeľu vybojoval finále Manchester United 2: 1.

Semifinále Európskej ligy:

Inter Miláno – Shakhtar Doneck 5: 0 (1: 0)

Ciele: 19. a 74. Martinez, 64. D’Ambrosio, 78. a 84. Lukaku

Rozhodca: Marciniak (POL), ŽK: Taison

/M. ŠKRINIAR (Inter Milan) sedel na lavičke náhradníkov /

správy:

inter: Handanovič – Godin, de Vrij, Bastoni – D’Ambrosio (80. Mojžiš), Barella, Brozovič (85. Sensi), Gagliardini, Young (66. Braghi) – Lukaku (85. Esposito), Martinez (81. Eriksen)

Shakhtar: Pyatov – Dodo, Kryvcov, Chocholava, Matviyenko – Antonio, Stepanenko – Marlos (75. Konopljanka), Patrick (59. Šalamún), Taison – Moraes

Po príliš starostlivom úvode sa gól „zasiahne“ hneď od prvej vážnej akcie zápasu. Po chybe ľavej obrany Andrija Pjatova zabezpečil hosťom vedenie 0 – 4 krásnou strelou k pravej žrdi. Prekonal domácu obranu a pridal hosťom ďalší gól. O sedem minút neskôr to mohli byť dva góly, ale žiadny z troch bežiacich hráčov talianskeho tímu nedokázal preniknúť z ľavej strany a akciu nakoniec zastavil mimosúdny rozsudok pomocného rozhodcu. Po šikovnej pomoci tímu Doda sa Šachtar dostal po tvrdejšej pomoci z polovice hodiny dôraznejšie, Junior Moraes sa podaril, ale jeho pokus z vlastnej šestnástky bol zastavený obranou Inter na rohovom kopu. Pred prestávkou sa hráč Barella presadil, keď zahral rohový kop z Pjatov a ten v 16. minúte poslal loptu do siete.

READ  Tour de France 2020: Výkony Petra Sagana sú znakom doby, ale stále má dobrú šancu na zelený dres, hovorí Ralph Denk

Inter vstúpil do druhého polčasu aktívne, spočiatku sa Martinez skoro prelomil pred postavením Pyatova príliš o chvíľu a Romela Lukaku poslal strelu po ľavom krídle súpera. V prvom polčase Šachtar neohrozil priamu strelu brankára Samir Handanovč, prvý slovinský národný tím musel zasiahnuť až v 62. minúte, keď vylúčil nebezpečnú hlavičku blízko Moraesa. Po rohovom kope Marcel Brozovič, Inter zareagoval Inter na varovanie v dvoch minútach, Danilo D’Ambrosio hlavou prekonal hlavičku a zvýšil vedenie tímu Milan na 2: 0. Koniec duelu sa zmenil na výstavu Inter, ktorá úplne demontovala obranu súpera a pridala ďalšie tri presnejšie zásahy. Najskôr v 74. minúte Martinez strelil druhý gól spoza pokutového územia a potom dvakrát potvrdil svoju vynikajúcu streleckú formu Lukaku.