šport

Medvedev, Coff Power pred návratom do Osaky

Coco Gough zo Spojených štátov hrá Annu Karolínu Schmidlovú zo Slovenska. Foto | AFP

MELBOURNE: Dvojnásobný finalista Daniil Medvedev a šampiónka US Open Coco Goffová postúpili v pondelok do 2. kola Australian Open, no víťazku Wimbledonu Marketu Vondrousovú poslali zbaliť.

Počas horúceho dňa v Melbourne Parku okúsili víťazstvo aj siedmy muž Stefanos Tsitsipas a 16. Ben Shelton pred grandslamovým comebackom Naomi Osaka v Rod Laver Arene vo večernej časti.

Medvedev, tretí nasadený, bojoval v ťažkých podmienkach na Margaret Court proti francúzskemu kvalifikantovi Terenceovi Admanemu, ktorý si rozbil raketu, podával pod pazuchou a v slzách odišiel do dôchodku. 1-0.

Rus Medvedev, finalista z rokov 2021 a 2022, povedal: „Keď som sa začal cítiť fyzicky ťažko, začal mať kŕče, takže to boli brutálne podmienky.“

„Bol som unavený, ale veľakrát je v týchto situáciách unavený aj ten druhý a ide o to, kto to zvládne lepšie.“

V ďalšom kole sa Rus stretne s nenasadeným Fínom Emilom Rusuurim.

Tsitsipas, ktorý vo vlaňajšom finále prehral s Novakom Djokovičom, v prvom sete šokoval šťastlivca Belgicka Ziza Berksa.

Grécka hviezda sa mala stretnúť s Talianom Matteom Berettinim, no bývalá svetová šestka sa v nedeľu vytiahla so zranením nohy.

Goffová, štvrtá nasadená žena, pred tohtoročným úvodným grandslamovým turnajom povedala, že po svojom prelomení vo Flushing Meadows v roku 2023 chce vyhrať „veľa“ veľkých titulov.

19-ročná hráčka naplnila plán výhrou 6:3, 6:0 nad 68. slovenskou hráčkou Annou Karolínou Schmidlovou na centrálnom dvorci.

'Nehrá dobre'

„Pri vstupe do dnešného dňa som bol prinajmenšom trochu nervózny. Dokázal som zostať pokojný a hrať nie môj najlepší tenis, ale dobrý tenis,“ povedal Goff, ktorý úspešne obhájil titul v Aucklande na čele. až do

READ  Daria Kasatkina sa schádza za víťazstvom Clevelandu

Odmenou jej bol súboj v druhom kole s nenasadenou Američankou Caroline Tolheidovou.

Hoci sa dožila ďalšieho dňa, pre Vondrušovú to boli závesy, ktorá prehrala 6:1, 6:2 s ukrajinskou kvalifikantkou Dianou Yastremskou.

Česká sedmička odstúpila minulý týždeň z rozcvičky Adelaide International so zranením slabín a uviedla, že trpí bolesťami ramena, ktoré ovplyvnili jej podanie.

„Pred turnajom som veľa netrénoval, pretože som bol zranený,“ povedal po tom, čo sa stal najvyšším hráčom, ktorý kedy odišiel.

„Ona hrala dobre a ja som nehral dobre, preto som prehral.“

Svetová 93. hráčka Yastremska, ktorá predviedla svoj najlepší výkon v treťom kole v roku 2019 v Melbourne Parku, mala na taške slogan „Buď statočný ako Ukrajina“ a povedala, že chce upozorniť na vojnu vo svojej vlasti.

„Som veľmi hrdá na Ukrajinu, hrdá na ľudí, hrdá na bojovníkov a občanov,“ povedala po tom, čo sa stretla s nezaradenou Francúzkou Varvarou Kračevovou.

Postúpila aj ďalšia Ukrajinka Elina Svitolinová, ktorá zdolala Austrálčanku Taylu Prestonovú len v štyroch zápasoch.

Hlavnou atrakciou večernej relácie bola čerstvá mamička Osaka (26), ktorá v septembri 2022 odišla zo športu z dôvodu obáv o duševné zdravie.

Po pôrode dievčatka Shai v júli sa japonská hviezda rozhodla vrátiť na sezónu 2024.

Najprv však čelí veľkej výzve proti 16. nasadenej Francúzke Caroline Garciovej.

„Mám veľmi pozitívne myslenie a vďačné myslenie,“ povedala štvornásobná grandslamová šampiónka Osakaová, ktorá sa vrátila do Melbourne, aby vyhrala tituly v rokoch 2019 a 2021.

Nadviažu tak na súboj s kanadským veteránom Milosom Raonicom, veľkou porciou miestneho sebavedomia a desiatym nasadeným Alexom de Minaurom.

Medzi ďalších hráčov v akcii patrí päťnásobný finalista Australian Open Andy Murray a šiesta nasadená žena Ones Jaber.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close