šport

Na hráčov padá tlak, aby dosiahli víťazstvo: Ukážka kádra Slovenska na Euro 2024

Slovensko Počas kvalifikácie zapôsobili, vyhrali sedem z desiatich a pohodlne si zabezpečili svoje miesto Nemecko Toto leto.

Je to v nich už tretíkrát európsky šampionát Od rozpustenia Československa V roku 1993.

Slovensko na svojom prvom turnaji postúpilo do osemfinále Euro 2016Tento rok to napokon pripadlo hostiteľom. Euro 2020 Na Slovensko to malo krátke trvanie, vypadnutie v skupinovej fáze.

The Sokoli bude predstavený v skupina E, začína svoj zápas proti Belgicko 17. júna, predtým, ako pôjdeme proti sebe Ukrajina A Rumunsko.

Hlavný tréner: Francesco Calzona

The taliansky Rodený manažér prevzal kontrolu Sokoli V súčasnosti má od svojho vymenovania v roku 2022 úspešnosť 43 %. V 16 zápasoch, ktoré mal na starosti, Slovensko sedem vyhralo a päť remizovalo, čím dokázal svoju schopnosť rozhodovať v medzinárodnom futbale.

Slovensko bolo prvým manažérskym pôsobiskom Calzony, no Talian ukázal známky úspechu v úlohe asistenta manažéra. Neapol A Empoli.

Neapol požiadal o služby Calzony od februára 2024, keďže zostáva hlavným trénerom do konca sezóny. Vyhliadka sa objavila po tom, čo Neapol pred sezónou 2023/2024 prepustil dvoch manažérov. Scudetto. Calzona však nedokázal stabilizovať nestabilný tím Neapolu, ktorý počas svojho pôsobenia vyhral tri zo šestnástich zápasov.

Bolo by naivné podceňovať Calzonov potenciál počas jeho krátkeho pôsobenia v Neapole, obzvlášť Rudy Garcia A Walter Massari bol rovnako nižšie. Calzona dúfa, že reštartuje svoju manažérsku kariéru vyhlásením v Nemecku.

Calzona preferovaná formácia pre Slovensko je 4-3-3, pretože sa snaží rozšíriť ihrisko a zároveň pridať stabilitu na svoju stranu. Počas kvalifikačného ťaženia však Slovensko občas prešlo na 4-1-4-1 a vytvorilo formáciu stredu poľa.

55-ročný hráč povzbudzuje trpezlivosť na lopte, ako je táto Gareth SouthgateFilozofiou je, že strední obrancovia zaberú viac času, aby spomalili tempo a získali väčšiu kontrolu nad zápasom. The Sokoli Priemerná 53% retencia v roku 2023 ukazuje, že sa neboja ovládať hru.

READ  Devils' Tatar Talks Trade deadline & Play off push

Cesta do Nemecka: víťazstvo v kvalifikácii

Slovensko na ceste na Euro 2024 dvakrát neuspelo Portugalsko Doma aj vonku tento koncept nevyzerá zle Roberto MartinezWinovi muži vyhrali všetkých 10 zápasov. The Sokoli Vyhrali sedem z ostatných ôsmich kvalifikačných zápasov a nastrieľali 22 bodov a 17 gólov.

Víťazstvom 4:2 nad Slovenskom sa kvalifikovalo do tretieho finále eura za sebou. Island.

Tesne pred cestou do Nemecka ich čaká prípravný zápas proti Walesu, ktorý bude poslednou šancou hráča zaujať kapitána a zostaviť konečný tím.

David Hanko: Hráč na pozeranie

Slovensko prišlo na turnaj bez svojho hviezdneho hráča Marek Hamzic Odísť do dôchodku. Bývalý kapitán prekonal rôzne rekordy svojho národného tímu, keď odohral 126 zápasov a strelil 26 gólov, aby sa stal najlepším strelcom krajiny.

Hamšić oznámil svoj odchod z futbalu v roku 2023 a ponechal tak príležitosť každému slovenskému hráčovi stať sa hlavným hráčom.

Dávid Hanko Zdá sa, že na zápas ide obľúbenec fanúšikov. Obranca pravidelne štartuje za Calzonu a bol kľúčovým faktorom pri ich víťazstve v kvalifikácii, keď dvakrát skóroval a trikrát asistoval.

26-ročný je často centrom Feyenoord Ale pre svoj národ je obrancom. Hanko začínal každý zápas Arne Slott In Eredivisie V tejto sezóne strelil celkovo osem gólov a inkasoval len 26-krát.

Obranca stojí vo výške 1,88 metra a je horúcou vyhliadkou tohto leta LiverpoolNeapol a mesto Leicester Hovorí sa, že záujem prejavujú všetci slovenskí internacionáli. Feyenoord údajne stanovil cenovku na 30 miliónov libier, čo ukazuje, ako vysoko si ho cenia.

Hanko má úžasnú zručnosť, pričom jednou z jeho silných stránok je driblovanie a postupné prihrávanie. The Rotterdam Obrancu dopĺňala jeho sústredenosť a vzdušnosť v závislosti od výkonu Slovenska. Skupina E.

READ  APSU pridáva do trénerského tímu mužský basketbal, Jason Quarrels, Jerell Chavis, Graham Dale

David Hanko bude tento zápas nielen sledovať, ale v nadchádzajúcom prestupovom období je momentálne jedným z najžiadanejších hráčov na trhu.

Predpokladaná sekvencia

Ako už bolo spomenuté, Slovensko bude pravdepodobne pôsobiť vo formácii 4-3-3, aj keď sa v prípade potreby neboja zmeniť.

Dúbravka; Hanko, Škriniar, Vavro, Pekaric; Lobotka, Kuka, Duda; Haraslin, Sharns, Posenik

skupina

Ako už bolo spomenuté, Slovensko zdieľa skupinu s Belgickom, Ukrajinou a Rumunskom. Všetci traja súperi majú útočné hrozby, čo znamená, že Slovensko bude musieť byť mimoriadne opatrné. Strana však verí, že sa postupne dostane do vyraďovacej fázy.

– Belgicko vs. Slovensko, 17. júna (17:00) – ITV 1

– Slovensko vs Ukrajina, 21. júna (14:00) – BBC ONE

– Slovensko vs Rumunsko, 26. júna (17:00) – TBD

Predpoveď

Slovensko, ktoré bolo vyžrebované v ťažkej skupine, bude potrebovať na postup do osemfinále špičkovú formu. Očakáva sa, že Belgicko bude príliš nóbl na to, aby si poradilo so Slovenskom v úvodnom zápase, zatiaľ čo Ukrajina bude tiež favoritom druhého dňa.

Slovensko tak ostáva dúfať, že tri body budú stačiť na to, aby porazilo Rumunsko a kvalifikovalo sa na tretie miesto. Nečudujte sa však, že skúsenosti Slovenska im pomôžu vytiahnuť zmätok a postúpiť do vyraďovacej fázy.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close