šport

Chelsea vyšetruje podpis 2 hviezd Neapolu, Victor Osimhen chýba: správy

Chelsea údajne požiadala o získanie Khvichu Kvaratskhelia a Stanislava Lobotku z Neapolu v lete. Aj keď sa hovorí, že Blues majú záujem získať aj nigérijského útočníka Neapola Victora Osimheneho, na súpiske chýba plodný strelec.

Podľa II Matino chce strana zo západného Londýna priviesť Kvartskelia a Lobotku na Stamford Bridge, keďže chcú posilniť svoju stranu.

Kvartskelia bola v tejto sezóne jedným z hráčov sezóny šampiónov Serie A. Gruzínsky krídelník strelil 14 gólov a pridal 17 asistencií v 40 zápasoch, odkedy v lete prestúpil do talianskeho tímu z Dinama Batumi. S Neapolom má zmluvu do konca sezóny 2026/2027 a jeho odhadovaná trhová hodnota je 85 miliónov eur.

Lobotka bol v tejto sezóne kľúčovým hráčom Neapolu. Slovák pôsobí ako defenzívny stredopoliar a má za sebou 46 zápasov naprieč súťažami. Aktuálna trhová hodnota 28-ročného mladíka sa pohybuje okolo 40 miliónov eur.

Chelsea by mohla na konci sezóny posilniť svoju opciu v strede parku. Takí ako Mateo Kovacic a N’Golo Kante boli spájaní s odchodom zo Stamford Bridge.


Frank Lampard hovorí o mladých hráčoch Chelsea

Chelsea má mladý tím. Vekový priemer mužstva je veľmi mladý a väčšina hráčov má menej ako 25 rokov. Keďže Blues v tejto sezóne nemajú čo hrať, dočasný manažér Frank Lampard dostal otázku, či dá mladíkom viac príležitostí.

Povedal, že mladí hráči môžu byť prepustení na ďalšie dva zápasy, ale aby tak urobili, museli by si svoje miesto zaslúžiť. V rozhovore pre médiá pred zápasom s Manchestrom City 21. mája povedal manažér (prostredníctvom webovej stránky Blues):

„Môžeme ich vidieť v najbližších zápasoch. Samozrejme, musíme sa snažiť dosiahnuť výsledky, takže na to musím myslieť a vybudovať silný tím. Všetko závisí od toho, ako ľudia trénujú. Týždeň a to, čo vám ukážu . Ľudia ťa zaradili do tímu. Ak netrénuješ, myslím si, že v tíme neudržíš hlavu.“

Chelsea čelí Manchestru United po Manchestri City. Bude zaujímavé sledovať, či si Lampard vyberie mladších hráčov na takéto ťažké zápasy.

READ  Príbeh hry: Rangers 5, Devils 3

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close