šport

Spoločné hranie Podoroskej a Nayi je veľmi výnimočné

SANTIAGO, Čile – Len málo ľudí v tenise zdieľa kurt so svojou manželkou. Nadia Podoroska a Guillermina Naya sa tešia tejto výsade. Chodili spolu viac ako dva roky a v novembri 2023 sa stali dvojčatami. Obaja na kurte boli niečím, na čo sa tešili. „Spoločné hranie je niečo veľmi výnimočné,“ povedala Podoroška v rozhovore Hlina.

Vidia sa len 12 týždňov v roku. Pretože ten čas je krátky, Argentínčania sa od seba neoddelia. Podoroská je na prvom mieste v Argentíne a na 78. mieste na svete, takže sa určite zapíše na väčšinu podujatí v kalendári WTA. Naya sa prepadla ešte viac a ešte sa nedostala do top 350: „Viac zápasov s Nadiou ma motivuje neustále sa posúvať v rebríčku.“

Bolo to v rozhovore Hlina Podoroská prvýkrát verejne prehovorila o svojom romantickom vzťahu s Nayou počas US Open v septembri 2022. Od roku 2021 je niekoľko mesiacov zranený a nemôže súťažiť. „Nemohol som sledovať tenis v televízii, pretože som sa cítil zle,“ priznal. V tom kritickom čase bola Naya veľmi dôležitá. „Využil som aj to, že som bol v Argentíne s ľuďmi, ktorých mám rád. Tá láska a pozitívna energia doma mi veľmi pomohli. Vrátil som sa do Španielska (jej bydliska), pretože sa zdalo, že chvíľu potrvá, kým budem môcť opäť súťažiť. Keď Vedel som, že to bude dlho trvať, mohla ma vidieť aj moja mama a potom aj moja priateľka,“ povedal vtedy.

Podoroska-Naya debutovala v profesionálnej štvorhre tento utorok víťazstvom. „Milujem s ním zdieľať kurt, obaja robíme to, čo robíme individuálne, je to niečo výnimočné robiť spolu,“ povedala Podoroská po víťazstve 1:6, 6:3, 10:2 nad Fernandou Labranovou a Juliou Rierovou. The WTA 125 v Čile.

[ CLAY is read for free. But if you can, please make a contribution here so we can keep telling you great #TennisStories around the world. It’s very easy and quick – thanks! ]

S veľkým humorom prehovorili tenisti Hlina O tom, čo znamená byť partnermi v živote a kariére vo svete tenisu. A prečo na pánskom turné nie sú verejne známi homosexuáli, tak ako už 50 rokov na dámskom?

Rozhovor s Podoroskou a Nayou

– Pred pár hodinami ste hrali Billie Jean King Cup na rýchlych kurtoch na Slovensku a teraz hráte na antuke na úpätí Ánd. Byť tenistom si vyžaduje zvládnuť jet lag.

Nadia Podoroska (NP): Nemáme na výber! Myslím si, že táto kariéra vám pomáha prispôsobiť sa podmienkam, okolnostiam. Robíme to každý týždeň. Niekedy sa presuniete do Európy a sú to krátke lety a nevymeníte povrchy… sú chvíle, ako je tento, keď musíte cestovať do iných častí sveta, aby ste mohli hrať na inom povrchu. Vedeli sme, že to tak bude, keďže sme plánovali turné.

READ  Senators prekonali šesťzápasovú víťaznú sériu Conoxu víťazstvom v rozstreloch 4:3

Guillermina Naya (GN): Už sme na autopilotovi.

NP: Ak hodiny ukazujú osem hodín, večeru musím jesť kdekoľvek, aj keď moje telo má iný rozvrh. Snažím sa veľmi rešpektovať harmonogram, inak sa to veľmi ťažko mení.

– Na dosiahnutie finále Pohára Billie Jean Kingovej si budete musieť počkať ďalší rok.

GN: Bol to veľmi ťažký zápas s tesnými zápasmi. Ako tím vychádzame dobre, je tu veľký rešpekt a nasadenie, kapitán a vicekapitán odvádzajú obrovskú prácu. Nebol to výsledok, ktorý sme chceli, ale okrem toho to bolo neuveriteľné.

– Vystúpili ste z lietadla a odohrali ste spolu prvý profesionálny zápas. Ako ste sa cítili?

NP: Šťastný, pretože sme spolu chceli hrať už dlho. Žartovali sme a predstavovali si, kedy sa to stane. Okrem výsledkov milujem zdieľanie kurtu s ňou, obaja to robíme individuálne, ale je zvláštne robiť to spolu.

– (k Nayi) Cítila si sa tiež lepšie?

GN: Ehm (nervózne sa smeje). Musím priznať, že som bol trochu nervózny.

Guillermina Naya a Nadia Podoroska debutujú ako tenisové duo // @revesfotografico – LP Open

– Znamená hranie s vašou priateľkou dodatočný tlak?

GN: Bolo to hlavne preto, že som sa chcel mať dobre. Nie preto, že to bolo s Naďou, ale preto, že som sa chcel mať dobre. Bolo to prvýkrát, čo WTA hrala v hlavnom ťahu. Najprv som bol veľmi nervózny, ale potom sme sa dali do poriadku a išlo to naozaj dobre.

– Pomáha v súdnej sieni to, že sa lepšie poznáte mimo súdu?

NP: Myslím, že nie (smiech).

GN: (Smiech) To sa nestalo!

NP: To môže pomôcť, pretože vieme, kedy je druhá osoba nervózna alebo čo si myslí, ale pokiaľ ide o rozhodovanie, je lepšie to nechať, pretože sa musíte sústrediť na to, čo musíte urobiť. cítiš Vie, že urobím všetko pre to, aby som uspel a ja ju tiež poznám.

– Aký je príbeh Nadie, ktorá odmietla hrať štvorhru?

GN: Spal si? Odmietla môj návrh a navyše vyhrala súťaž! Ide o to, že sme sa v tom čase veľmi nepoznali a bol to vzťah ahoj a zbohom…

NP: Každopádne na moju obranu…

GN: Musíš ma nechať dokončiť! (Smiech)!

NP: No dokončite, dokončite.

GN: Povedal som, dobre, ďalšia Argentína, poznáme sa z videnia, poprosím ju, aby hrala štvorhru. Povedala, že nebude hrať. Videl som, že vyhrala štvorhru a povedal som nooooooo.

– Ako bodnutie do srdca…

GN: Heh, nie, ešte nie. Odpustil som jej, aj keď som ju stále trápil. Teraz môžete povedať svoju obranu.

NP: Bol týždeň, keď som nechcel hrať štvorhru, skončil som s hraním, pretože môj tréner mi povedal, aby som hral s dievčaťom, ktoré bolo jej kamarátkou, ale nie preto, že by som nechcel hrať s Gilly. To isté sa stalo tento týždeň. Nejdem hrať, pýtalo sa ma veľa hráčov, ale ona ide do žrebovania a ja jej hovorím, že by sme mali využiť túto príležitosť a zahrať si spolu.

GN: Teraz sa cítim na druhej strane.

– Kvôli vášmu postaveniu sa zvyčajne nezhodujete na mnohých podujatiach, ale tento týždeň bol iný.

NP: Z 52 týždňov v roku sa zhodujeme v 12 týždňoch. Nie je to ako pár, ktorý žije celý rok v jednom meste a potom každý chodí s inými kamarátmi a robí veci oddelene. Keď sme na jednom mieste, všetky projekty robíme spolu, pretože nemáme veľa času na zdieľanie. Medzi hráčkami hrajúcimi na WTA 125 je v rebríčku veľká priepasť, čo je pre nás dobré.

– Nie každý má v tenise to šťastie, že môže spolupracovať s partnerom. V takejto hre by to mala byť dôležitá emocionálna podpora.

GN: Pre mňa je to plus, motivuje ma to posúvať sa v rebríčku a hrať viac turnajov.

– Ako ste sa cítili, keď vám Billie Jean Kingová zablahoželala, že ste otvorene hovorili o vašom vzťahu?

NP: Billie Jean si je dobre vedomá toho, čo sa deje na turné. Miloval som to, pretože je ikonou hry, ale bol som prekvapený, pretože som vedel, že to robí, a ona tam bola so správou. Veľmi obľúbený a známy zástanca práv… To sa mi páčilo.

GN: Myslel som, že je neuveriteľné vidieť jej podporu. Je zaujímavé, že takéto posolstvo pochádza od takejto postavy.

– Nadia, v rozhovore ste povedali: „Svet nie je taký slobodný, ako by mal byť.“ Chcete sa do toho pozrieť hlbšie a týka sa to aj sveta tenisu?

NP: To je dosť hlboké, povedal som to?

GN: „Vezmem späť!“ (Smiech).

READ  John Carlson z Capitals bol hlavným dôvodom vypadnutia po januárovom play-off

NP: Myslím si, že v súčasnosti existuje ideál, o ktorom by sme mali byť otvorení, normalizovať gejov a bisexuálov, ale stále to nie je zadarmo. Mám pocit, že je veľa vecí, ktoré si človek stále denne všíma. Je to osud byť iný. Nechcem poprieť všetok pokrok, ktorý sa dosiahol v oblasti práv, ale stále je tu obrovská priepasť. Hovoríme o Západe, ale toľko iných krajín, iných kultúr je nepredstaviteľných… Pre svet vo všeobecnosti sme o svetelné roky popredu.

– Keď už sme pri tom, najdôležitejší zápas na ženskom okruhu sa hrá takmer v krajine, kde ženy a sexuálne menšiny nemajú práva a slobody, aké by si zaslúžili. A do roku 2024 je veľká šanca, že pristane v Saudskej Arábii.

NP: Bolo to veľmi blízko a budúci rok sa bude o tejto otázke diskutovať. Mám pocit, že WTA by mala počúvať hráčov, ženy vo všeobecnosti. V mojom prípade nebudem podporovať finále WTA v Saudskej Arábii. Je dobré mať v tej časti sveta veľa peňazí, čo je aj biznis. Koleso sa musí otáčať, tomu rozumiem. A bez peňazí nehráme ani my, je to trochu ťažké, ale mám limity.

– Na rozdiel od ženských tenistiek od 70. rokov žiadny elitný mužský hráč otvorene nepriznal svoju homosexualitu. Vy, Guillermina, ste povedali: „Je to chyba patriarchátu.“

GN: Vidím to na dennej báze. Pre mužov je to náročnejšie, pretože ich iní muži veľmi dráždia. O mužovi, ktorý toho veľa nenarozpráva a je hanblivý, ľudia okamžite hovoria „je gay“. Tak sa nikdy neprijme a nikdy sa nebude chcieť s niekým zblížiť. Ako som všade videl, stáva sa to v takom čase. Preto je to pre nich také ťažké. Pre ženy to nie je to isté, a preto je „ľahké“ to zdieľať a prijať. U mužov je to ťažšie.

– Dosiahli ste svoj sen hrať spolu. Čo tak si zahrať proti sebe?

NP: (Smeje sa) Neviem, či to bol sen.

GN: Dúfam, že sa to nestane! No, ak sa tak stane, už vieme, čo sa stane na súde, zostane na súde.

NP: Nech je to vo finále, ak je snom postaviť sa proti sebe vo finále.

GN: a na turnaji v Buenos Aires. Áno, nech je to finále v Buenos Aires.

Si estás leyendo esto es porque te gusta el tenis y disfrutas con el periodismo que hacemos. Si puedes y quieres spolupracovník, pozvaní KOFI Para que Potomos Seguer Cantando Los Majores #HistoriasDeTenis por el mundo.

pozvite kaviareň v aplikácii cafecito.app

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close