W100 Shrewsbury titul double pre Marketu Vondroušovú

Markéta Vondrušová vyhrala titul vo dvojhre aj vo štvorhre na ITF World Tennis Tour klubu Shrewsbury.

Vyhrala česká hviezda Eva klame predtým, ako na to nadviazala s partnerom vo finále dvojhry z Nemecka Miriam KolodziejováFinále štvorhry vyhral ďalší Čech.

Shrewsbury je najnovší turnaj v našom kalendári vylepšených výkonnostných súťaží, ktorý dal britským hráčom viac príležitostí súťažiť na domácom trhu a progresívne zlepšovať hodnotenie. Ide o najväčší halový tenisový turnaj žien, ktorý sa v tejto krajine koná od roku 1995.

Viac ako 500 ľudí sa zúčastnilo posledného dňa súťaže Budgen Motors W100 Shrewsbury. VondrušovejFinalista French Open z roku 2019 a minuloročný strieborný olympijský medailista získal dve trofeje.

Vondrušová, momentálne 121. na svete, nasadená ako 14., si v úvodnom sete finále dvojhry ušetrila štyri setbaly proti Liz, ktorá nedávno vyhrala turnaj W60 na Slovensku a do finále prešla na deväťzápasovej víťaznej sérii. .

Vondroušová (23) nakoniec vyhrala 7:5, 6:2 a získala titul W100 Shrewsbury vo svojom druhom zápase od apríla. Začiatkom tohto roka absolvoval operáciu zápästia a minulý týždeň sa zúčastnil pretekov W80 vo Francúzsku.

„Som veľmi šťastná,“ povedala Vondroušová, ôsma nasadená. „Tento týždeň som si užil veľa zábavy a som naozaj rád, že môžem po dlhom čase opäť súťažiť. Tento týždeň som odohral niekoľko naozaj ťažkých zápasov, takže som rád, že som späť na svojej úrovni.“

Vondrušová nad šetrením setbolov v úvodnom sete dodala: „Bolo to veľmi ťažké. Eva hrala naozaj dobre a ja som sa snažila dať do ihriska každú loptičku a bojovať, aby som zostala v zápase. Som veľmi hrdá. Ako Bojoval som, ako som hral.

20-ročná Lies, momentálne na 126. mieste na svete, si užila pekný týždeň v Shropshire, keď vyradila troch Britov, kým v semifinále porazila Chorvátku Ana Konju. „Som veľmi hrdý, že som to dotiahol tak ďaleko,“ povedal Lais po finále. „Každý zápas bol naozaj dobrý boj, takže som šťastný, že som tento zápas odohral dobre.“

Vondroušová potom prežila víťazný pocit, keď sa neskôr popoludní spojila s Kolodzijovou vo finále štvorhry. Porazili Francúzku Jessicu Poncet a Češku Renatu Vorákovú 7:6, 6:2.

Dave Courteen, výkonný riaditeľ klubu Shrewsbury, vyzdvihla rekord Vondroušovej v zisku titulu vo dvojhre aj vo štvorhre. „Aby ste vyhrali dvojhru a štvorhru, musíte vyhrať veľa zápasov počas týždňa,“ povedal. „V niektorých prípadoch hrá dva zápasy denne. Je trochu zriedkavé, aby človek vyhral dvojhru a štvorhru na rovnakom podujatí. Bolo to prvýkrát v zápase ITF v klube Shrewsbury a dokazuje to, aká je to nóbl hráčka.

V súvislosti s úspechom turnaja W100 Shrewsbury dodal: „Sme hrdí na to, že môžeme usporiadať tak kvalitné podujatie v Shrewsbury, ktoré do mesta prináša tak kvalitný tenis. Sme jedným z iba 13 miest na svete, takže je úžasné, že sa to podarilo Shrewsbury. Kvalita tenisu počas celého týždňa bola fantastická. Vďaka sponzorom turnaja a všetkým dobrovoľníkom, prečo sa tieto udalosti konajú, zatiaľ čo tím klubu Shrewsbury pracoval naozaj tvrdo a odviedol fantastickú prácu.

Richard Joyner, riaditeľ turnaja Pre LTA radosť z úspechu prestížneho podujatia. Povedal: „Tento zápas je vyvrcholením rokov budovania. Ambíciou Davea Courteena bolo priniesť do Shrewsbury čo najvyššiu súťaž. Teraz sa to podarilo, čo je fantastické. Dnešná príležitosť a atmosféra Je to špeciálna príležitosť. Hráči si užili hru na plných tribúnach a hlučnú atmosféru. Nemali by sme podceňovať, ako sa im to páčilo.

READ  Slovensko, Fínsko, Rusko vyhrávajú, aby nakopli svetových juniorov z Edmontonu