šport

Štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu dalo dokopy zaujímavých súperov

dnes 11:19
|

Vo štvrťfinále hokejového Tipsport Kaufland Cupu dôjde k zaujímavej konfrontácii medzi HC 05 Banská Bystrica a Duklou Michalovce, po ktorej bude nasledovať po letných prestupoch hráčov.

Jediný prvoligový hráč z najlepšej osmičky Topoľčian narazí na Slovan Bratislava, Poprad bude bojovať o postup do semifinále s Detvou a Trenčín s Nitrou. Štvrťfinále je na programe 22. a 24. septembra.

Štyria víťazi základných skupín (Banská Bystrica, Slovan Bratislava, Poprad a Trenčín) dostali v základnej fáze Tipsport Kaufland Cupu žrebovaním súperov tímy z druhých miest. Platilo pravidlo, že tímy z tej istej skupiny nemôžu súťažiť proti sebe. Štvrťfinále sa hrá pohárovým systémom známym aj z hokejovej Ligy majstrov pre odvetu, začína sa najhoršie umiestnenými tímami (Michalovce, Topoľčany, Detva, Nitra).

V prípade, že po dvoch zápasoch, z ktorých sa prvý nerozhodne v prípade remízy po riadnom hracom čase, majú tímy rovnaké skóre a skóre, nasleduje päťminútové predĺženie alebo samostatné nájazdy.

Najproduktívnejším hráčom základnej časti bol Samuel Buček zo Slovana, ktorý strelil päť gólov a na jeden prihral. Šesť bodov si pripísali aj Michal Chovan z Košíc (2 + 4) a Petr Obdržálek z Novozámočana (1 + 5).

Buček bol tiež najlepším strelcom základnej časti, Obdržálek spolu s Joshuom Jacobom Winquistom z Banskej Bystrice a Allanom McPhersonom zo Zvolena zas najlepším nahrávačom. Mikulášan Marcel Petran inkasoval až 36 trestných minút. U brankárov dominoval v základnej časti z Nových Zámkov Henri Kivia, v dvoch súbojoch mal 94,59% úspešnosť zásahov.

Tipy štvrťfinále Tipsport Kaufland Cup:

HC 05 Banská Bystrica – Dukla Michalovce

HC Slovan Bratislava – HC Topoľčany

HK Poprad – HC 07 Detva

Dukla Trenčín – HK Nitra

* (prvé zápasy 22. septembra, odveta 24. septembra, štarty na ľade druhých tímov základných skupín)


Hokejisti protestujú proti vládnym obmedzeniam kvôli pandémii koronavírusov:

READ  Liam Brady na turnaji Bergamo Challenger Tennis Top 100 Recession Cem Ilkel

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close