Černák z tímu Lightning suspendoval 2 zápasy za úder lakťom do Ogbosa

NEW YORK (AP) – Obranca Tampy Bay Lightning Eric Černák bol suspendovaný na dva zápasy za úder hlavou do kapitána Buffala Sabres Kyla Okbosa.

Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL oznámilo suspendáciu v piatok, deň po tom, čo Černák udrel Okbosa ľavým lakťom. Tampa Bay prehrala 6:5 po predĺžení. Hra sa odohrala v závere tretej tretiny a penalta sa nepískala.

A Video vysvetľujúce odpruženieLiga uviedla, že Černák natiahol lakeť, aby sa ubezpečil, že neminie zásah a je na ňom, aby namiesto toho zasiahol čistý.

Černák vynechá víkendové zápasy Detroitu a Pittsburghu. Suspenzia ho stála 31 892 dolárov, ktoré idú do fondu núdzovej pomoci hráčov.

Je to už druhýkrát, čo bol Černák suspendovaný na dva zápasy za úder lakťom do hráča Sabres. Rovnaký trest dostal v novembri 2019 za incident s obrancom Buffala Rasmusom Dalinom.

Dvadsaťpäťročný Černák má v tejto sezóne za Tampu Bay v priemere viac ako 19 minút ľadového času. 6-noha-4 Slovák bol kľúčovým obrancom majstrovských tímov Lightning v rokoch 2020 a 2021 a v minulej sezóne im pomohol dostať sa do finále.