Hlavné správy

Martin Fehrvari bude hrať za Slovensko na MS 2024 IIHF

Martin Fehrvari Spojte sa so Slovenskom na majstrovstvách sveta 2024. Úhľadný obranca je prvým hráčom Washingtonu Capitals, ktorý bude potvrdený reprezentovať svoju krajinu na tohtoročnom turnaji.

Skorý odchod Washingtonu z play-off NHL 2024 umožňuje hráčom Caps pripojiť sa k svojim národným tímom ešte pred začiatkom prvých zápasov. Tohtoročné turnaje sa budú konať v Prahe a Ostrave v Českej republike, a to od 10. mája.

Generálny manažér Capitals Brian McClellan v utorok novinárom povedal, že Fehrvari si zmeria sily s bývalým krídelníkom NHL a súčasným generálnym manažérom Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslavom Satonom. Potvrdenie správ na druhý deň.

Beharvari bude hrať za Slovensko na majstrovstvách sveta už štvrtýkrát; Na mužskom turnaji debutoval v roku 2018, kým ho Capitals draftovali. Napriek tomu, že Capitals v roku 2023 úplne vynechali play-off, Fehervari radšej odpočíval, než aby súťažil na tohtoročnom turnaji, takže toto bude jeho prvý návrat so slovenským tímom od roku 2022.

Na turnaji v roku 2022 strelil bratislavský rodák gól pri výhre 4:3 nad Kazachstanom. Hrá v najlepšej obrannej dvojici svojej krajiny, ako to zvyčajne robí pre Capitals v NHL.

Šatan už dávnejšie oznámil päť ďalších hráčov z NHL, ktorí budú tento rok hrať za Slovensko. Fehervary na súpiske dopĺňa Tomáš Tatar zo Seattlu, Juraj Slafkovský z Montrealu, Šimon Nemec z New Jersey, Martin Pospíšil z Calgary a Pavol Regenda z Anaheimu.

V súčasnosti je Fehrvari jediným hráčom Capitals, ktorý prijal výzvu. Charlie Lindgren sa rozhodol odísť z tímu USA, aby si v budúcej sezóne oddýchol a šiel so svojím starým otcom na lov moriakov. Dylan Strome potvrdil, že nebude hrať za tím Kanady. V utorok MacLellan potvrdil, že Fehervari je jediné hlavné mesto, o ktorom vie, že sa zúčastní turnaja.

READ  Google Doodle 2021 oslavuje Deň nezávislosti a demokracie Slovenska 2021

Rasmus Sandin hral minulý rok za Švédsko, ale jeho tohtoročný status nie je známy, pretože utrpel zranenie hlavy na konci základnej časti.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close