Nori vstupuje do finále Indian Wells

Indian Wells / Washington, 17. októbra 2021 (Michael Dickens)

Cameron Nori Nie menej ako bannerová sezóna na tohtoročnom turné ATP. Po skórovaní povstania Grigor Dimitrov V dvoch setoch v semifinále BNP Baribas Otvorené V kalifornskom Indian Wells je Nori na 26. mieste nielen pripravená hrať vo svojom šiestom finále dvojhry v roku 2021, ale určite sa budúci týždeň dostane do najlepšej dvadsiatky a budúci týždeň sa vyšvihne na britskú jedničku.

Po tom, ako sa dostala do finále na San Diego Open a potom zamierila do Indian Wells v južnej Kalifornii, si 21. nasadená Nori vybojovala druhý živý titul na turnaji ATP Tour. Vďaka Víťazstvo 6-2, 6-4 nad 23. nasadeným Dimitrovom, ktorý v tenisovej záhrade Indian Wells vydržal hodinu a 26 minút. Pre Norieho to bolo prvé finále ATP Masters 1000 a v nedeľu sa stal prvým britským hráčom, ktorý získal titul Indian Wells v histórii turnaja.

Ďalej bude Nori čeliť semenu č. 29 Nicholas Basilashvili Z Gruzínska vyhralo osivo číslo 31 Taylor Fritz USA, 7-6 (5), 6-3, v druhom semifinále.

26-ročný sa narodil v Londýne v Južnej Afrike, vyrastal na Novom Zélande, študoval na Texaskej kresťanskej univerzite v USA a teraz hrá za Veľkú Britániu, pričom na začiatku každého setu zlomil svojho bulharského súpera, čo dokázal. rozdiel.

„Bol to najväčší zápas v mojej kariére. Od včera je to najväčší zápas.“ Povedala Nori počas televízneho rozhovoru na súde. „Dnes bol väčší tlak. Vyšiel som a hral som veľmi fyzicky. Gregor bol možno z ostatných zápasov trochu unavený, ale na začiatku druhého setu sa veľmi namáhal a fyzicky to zvládol, čo nebolo jednoduché.“

Napriek tomu, že niektoré z Noriiných konečných čísel neboli samostatné – skončil s piatimi víťazstvami a 13 chybami pre 13 Timothy – získal 65 percent svojich bodov za služby (36 z 55) a 45 percent (28 zo 62) svojich bodov za návrat a jeho súper ’64 -53. Zmenil štyri zo siedmich brejkbalov a raz brejkol.

READ  Tenisové eso Alex Ela zaujíma ďalšie „prvé“ miesto vo Švajčiarsku

Celkovo to všetko prispelo k 46. víťazstvu Noriho v sezóne. Teraz sa pokúsi pridať jeden zo svojich kariérnych titulov ATP Tour-Level, ktoré získal začiatkom tejto sezóny v Los Cabos.

„Tento rok som odohral veľa veľkých turnajov a pomohlo mi to,“ Povedala Nori. „Cítim sa zvyknutý na veľké momenty a veľké zápasy. Cítim sa čoraz pohodlnejšie, mám pocit, že v kľúčových momentoch hrám podľa svojich pravidiel.

Basilashvili prešiel okolo Fritza

V ďalšom semifinále medzi Fritzom a Basilashvilim-obaja sa predstavili v prvom semifinále ATP Masters 1000-zvíťazil Američan Rancho Palos Verdes z Kalifornie v zápase nad svojim gruzínskym súperom 2: 1, čo bolo ich tretie stretnutie v sezóne. Stoik a slušný Basilashvili však prišli vo veľkom, keď to bolo najdôležitejšie. Aj keď na dokončenie zmluvy potreboval štyri mečbaly, 29-ročný rodák z Tbilissi nakoniec v semifinále mužov alebo žien vyradil sólo Američana Fritza.

36. hráč Basilashvili si zachránil všetkých sedem brejkbalov, s ktorými sa stretol, vrátane dvoch v záverečnej hre podania, a skončil 7: 6 (5), 6: 3 za hodinu a 41 minút s 26 víťazstvami -14 zoči-voči Fritzovi. 11. Zvíťazil hraním Power Tennis.

Po piatich prehrách prvého kola Masters 1000 v šiestich vystúpeniach pred Indian Wells v tomto roku zachránil Gruzínčan tri sady v úvodnom sete, keď raz zlomil číslo 39 Fritz a v druhom sete postúpil na 4: 2, pričom si udržal pozitívne správanie. do konca.

Basilashvili vo svojom rozhovore pre televíziu na súde povedal, že dosiahol svoje prvé finále Masters 1000: „Veľa to znamená, najmä v Indian Wells. Ľudia to nazývajú Piaty grandslam. … Je veľmi dôležité prejsť mnohými zápasmi. Teraz som na vrchole hry, cítim sa lepšie.“

Basilashviliho výhra proti Fritzovi pokračovala v nedeľňajšom finále víťazstvom v sezóne v prehre 32: 24 proti Norimu. Títo dvaja sa raz stretli a na začiatku tejto sezóny v Rotterdame vyhrala Nori 6: 0, 6: 3.

READ  Útočnícky cieľ identifikoval večerné titulky Newcastlu United a výsledky Dubrovky

„V semifinále Masters 1000 som prvýkrát, takže som bol trochu tesný,“ Basilashvili si to všimol. „Snažil som sa toho zbaviť.“ [the tension] Môžem hrať dobrý tenis, ak sa maximálne sústredím na svoj šport.

Kolegovia a muži z Polyseku získali trofej vo štvorhre

Siedme semená John Pierce Austrália a Filip Polášek Slovensko je na neobrobenom okraji Ruska Lev Kardashian A Andrej Rublev, 6-3, 7-6 (5), získali v sobotu večer o hodinu a 29 minút titul BNP Paribas Open vo štvorhre mužov.

Išlo o stret dvojice nedávno pridaných odborníkov na duo (Pierce a Bolezek) proti duu prvých 30 singlových hviezd (Kardashian a Rublev), ktorí sa spojili a získali titul v úvodnej sezóne v Dauhe. Soodi nastúpil na zápas Indian Wells ako víťaz v ôsmich zápasoch.

33 -ročný Pierce a 36 -ročný Polisek hrali ako tím vo svojom druhom zápase za sebou v názve a hrali spolu vo svojom šiestom zápase. Víťazstvo zlepšilo ich tímový rekord na 13-5. Týždeň pred štartom Indian Wells prehrali Sears (23.) a Polasek (10.) vo finále San Diega Open s Britmi Neilom Skapskym a Joe Salisburym.

Austrálsko -slovenské partnerstvo začalo v auguste na City Open vo Washingtone, DC. Od US Open majú 12-2. Na ceste za hľadaním titulu narušili Pierce a Bolognese nasadené číslo 1 a dvojicu najvyššie umiestnených. Nicola Mectic A Šialený Pavich, Chorvátsko obaja, 6-2, 6-3 vo štvrťfinále.

Podľa čísel

READ  22. 4. 23 - Man Land

Prvýkrát v 280 ATP Masters 1000 od začiatku série v roku 1990 boli štyri z prvého semifinále 39 Taylor Fritz.

Nicholas Basilashvili sa stal prvým hráčom z Gruzínska, ktorý postúpil do semifinále ATP Masters 1000 po Erakli Lapatzeovi (podľahol Timovi Henmanovi) v Indian Wells v roku 2004. Basilashvili v treťom finále ATP Tour v sezóne (2: 0) a ôsmom v kariére (5: 2). Vyhral posledných päť zápasov od prehry v prvých dvoch finále v rokoch 2016-17.

„Citát …“

„Roger Federer. Moje víťazstvo nad Rogerom je pre mňa veľmi dôležité, pretože je mojím idolom. Platí pre všetkých, viete. Povedal by som, že Rogerovo víťazstvo je najdôležitejšia vec v mojom živote. Poraziť Stefanosa, [a] Naozaj najdôležitejší zápas. „

Nicholas Basilashvili Georgia, zaradená na 36. a 29. miesto na svete, má za sebou najväčšie hity tejto sezóny, či už Rogera Federera alebo Stefanosa Tsitsipasa.