šport

Vajda uvažuje o rozchode s Djokovičom

Marián Vajda bol kľúčovou postavou v živote a kariére 22-násobného grandslamového šampióna vo dvojhre Novaka Djokoviča. Slovák sa pripojil k srbskému tímu v roku 2006 a zostal v ňom do roku 2022, okrem ročného obdobia od roku 2017 do roku 2018. Djokovič vyhral s Vajdom 20 grandslamov, čím sa stal Slovák najúspešnejším trénerom (z hľadiska získaných grandslamov) v histórii tenisu.

Už je to takmer rok, čo sa rozišli, dosť času na to, aby sa obaja usadili a zamysleli sa nad ich vzťahom — ktorý podľa Vajdu pokračuje aj dnes napriek ich profesionálnemu rozchodu.

„Vzťah išiel dobre, ale prerušila ho profesionálna záležitosť.“ Povedal Vajda v rozhovore s Olem v Buenos Aires Tam cestuje so svojím súčasným manažérom Alexom Molganom. „Strávili sme spolu 15 rokov. Rozhodol sa hrať menej zápasov a zostať v menšom tíme a Goran (Ivanisevic) sa stal v tíme číslom 1. Bol to citovo veľmi ťažký rozchod pre nás oboch, ale život ide ďalej a Novak je stále Novák. Je dôsledný, vie ako cvičiť a ako rozumieť Koránu. Ja sa mám dobre, on sa má dobre. Tak to má byť.“

„Som s ním v kontakte a často chatujeme na WhatsApp a vymieňame si správy. Minule mi poslal futbalové video. Píšem mu po víťazstve a inokedy. A Austrália nie je výnimkou.

Rád by som ho videl na okruhu častejšie a vyhral viac Grand Slamov

Marion Vajda

Aj keď sa dvojica vydala každý svojou cestou, Djokovič vyhral Wimbledon vlani v júli a Australian Open minulý mesiac, čo prišlo po ťažkých časoch pre Djokoviča, keď sa pred 12 mesiacmi vrátil do mesta exilu. zranenia, jeho pravosť mnohí spochybňujú.

Všetky tieto zadržiavané emócie vystúpili do popredia, keď Djokovič po víťazstve na tribúnach kvílil smerom k svojmu tímu, obklopený svojím vnútorným kruhom – moment, ktorý Vajda videl a priznal, že mu chýbalo byť súčasťou.

READ  Zomrel bývalý obranca HC Slovan Bratislava Michal Šafařík

„Na Australian Open som od neho videl veľkú úľavu kvôli tomu, čo sa stalo minulý rok, a zraneniu, ktoré mal počas turnaja. Bolo cítiť emócie. Takto mi chýba byť v týchto chvíľach. Navyše tento rok zrušil obmedzenia a môže hrať viac turnajov. Rád by som ho videl na okruhu častejšie a vyhral viac Grand Slamov.

„Nebyť jeho zranení…Djokovič už ukázal svoj talent na Australian Open“ – Vajda

Víťazstvo na Australian Open ukázalo Djokovičov potenciál, povedal Vajda o boji o najviac grandslamových titulov vo dvojhre v mužskom tenise.

„To je jeho cieľ. Nemá žiadne limity a to považujem za neuveriteľné. Je fit a musí byť takýto. Ak nemá žiadne zranenia a je fit, už na Australian Open ukázal, čo dokáže.

Napriek všetkým úspechom, ktoré s Djokovičom dosiahla, Vajda hovorí, že je stále nadšená pre tenis, a preto teraz sleduje nové ambície s Molkanom.

„Som tu už dlho a stále si to užívam,“ dodala bývalá svetová 34-ka. „Aj keď som spokojný s tým, čo som dokázal a čo som s Novakom dokázal, stále si uchovávam vášeň. Rád cestujem, preto som teraz s Alexom Molkanom, s ktorým máme veľké ambície.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close