šport

Poradie hry, utorňajšie výsledky a šance Andy Murray

Uvádza Pippa Field

Naomi Osaka pripúšťa, že tlak na zisk zlata na olympijských hrách v domácom prostredí je „trochu príliš“ po tom, čo ju šokovali priame zostavy 42. Českej republiky Marquette Vondrosovej.

Svetová dvojka v Španielsku, ktorá bude po osemtýždňovej pauze v Tokiu súťažiť v ženskej dvojhre prvýkrát, po šokujúcej úvodnej prehre so šampiónkou wimbledonskej Ashley Party Sarah Sorbes Tormovou.

23-ročného mladíka, ktorý bol dlho označovaný za japonského zlatého medailistu v športe, ešte zvýšil tlak a na piatkový úvodný ceremoniál ho vybrali za zapálenie olympijského ohňa.

Ale o hodinu a osem minút neskôr sa jeho sny dramaticky rozbili v treťom kole, keď ohromená Vondrusová zvíťazila v dvoch setoch 6: 1, 6: 4.

„Som frustrovaný z každej straty, ale mám pocit, že je absorbovaná viac ako iné,“ povedal Osaka.

„Určite mám pocit, že na to bol vyvíjaný veľký tlak. Myslím si, že to bolo príliš veľa, pretože som nehral na olympiáde pred a prvý rok.“

Bolo to jeho posledné vystúpenie v prvom kole French Open na konci mája – Osaka dodal: Predtým som si robil dlhé prestávky a mohol som podať lepší výkon. Nehovorím, že som teraz urobil zle, ale viem, že moje očakávania boli príliš vysoké. Mám pocit, že môj prístup nie je taký veľký, pretože neviem, ako sa vysporiadať s týmto tlakom, takže tak som mohol v tejto situácii urobiť. “

Vondrosová, ktorá je v súčasnosti na 42. mieste na svete, prelomila slepú uličku v prvom zápase 14-ročnej hráčky od júla 2019, keď odmietla uškrtiť Osaku a stala sa tak prvým japonským športovcom, ktorý absolvoval set na ZOH.

Všetky oči sa upierali na centrálny súd, kde sa Osaka musela rýchlo zmobilizovať, zatiaľ čo 11 vonkajších kurtov nezažilo žiadne kroky kvôli dažďu spôsobenému tropickou búrkou Nabardak. Modrý tvrdý kurt musel byť jej priateľom. Predovšetkým vyhrala 25 z posledných 26 zápasov, ktoré hrala na povrchu, pričom počas tejto cesty vyhrala štyri zo šiestich grandslamových zápasov.

READ  Predpovede pre Magar v. Martinez & Aztukovic v. Colorini Live Streaming a Umak Open.

Po rozpade služby to bola pre Osaku dobrá odpoveď, ale ohromená Vondrosová, ktorá dokázala, že je o niečo kontroverznejšia ako súčasná Carolina Muchová, pokiaľ ide o miesto v namontovanom českom tíme, sa krátko nato stiahla do vrátiť veci do prevádzky.

Za stavu 3: 3 mala Osaka ďalší brejk, keď Vondrosovú zachytili dvojité chyby back-to-back, ale česká hráčka sa ako-tak dokázala spamätať z 15: 40 s úsmevom na tvári, ktorý hovorí za všetko.

Nasledujúce dve hry budú slúžiť, takže v čase 4: 5 slúžila Osaka na udržanie sa v turnaji. Národ zatajil dych. Dva zápasové body proti ich hrdinovi neboli to, čo chceli vidieť, ale Osaka sa prehĺbila, aby hru posunula hlbšie.
Mala dokonca šancu, ale jej paradox – celkovo robí 32 neregulovaných chýb – opäť udrel, tretí mečbal proti nej, a jej návrat sa jej príliš osvedčil, keď hojne lietala po koľajiskách.

Na otázku, čo sa stalo, Osaka uzavrel: „Všetko – ak si pozriete súťaž, pravdepodobne uvidíte. Mám pocit, že je dnes toľko vecí, ktorým nemôžem uveriť. “

Kedy sa bude konať olympijský tenis?

Tokio 2020 Tennis beží od soboty 24. júla do nedele 1. augusta v Ariac Tennis Parku. Hra sa začne o 3:00 BSD od 24. júla do 30. júla, po ktorej budú nasledovať posledné tri dni o 16:00 BSD.

Kedy bude hrať Andy Murray?

Zranenie podkolennej šľachy prinútilo Murraya odstúpiť z turnaja dvojhry v prvom kole na olympiáde len pár hodín pred súdnym procesom, po ktorom ukončil pátranie po zlato mužov v dvojhre z tretieho miesta. Teraz sa sústredí na štvorhru s Joe-Salisbury. V prvom kole dvojica porazila druhé nasadené Pierre-Hughes Herbert a Nicola Mahmoud, potom postúpila do tretieho kola a porazila Nemcov Kevina Kraviatsa a Tima Buttsa 6: 2, 7: 6.

READ  Samir Banerjee indického pôvodu sa dostal do finále dvojhry chlapcov z Wimbledonu

Koľko je olympijských tenisových turnajov?

Päť: dvojhra žien, dvojhra mužov, štvorhra žien, štvorhra mužov a zmiešaná štvorhra.

Aký je formát?

Je to priamy vyraďovací formát s dvoma singlovými skladbami a 64 hráčmi. Dvojhra mužov a žien predstavuje päť kôl z celkového počtu 32 zápasov. V kategórii zmiešaných dvojíc je celkovo 16 ľudí.

Všetky dvojhry sú najlepšími z troch setov, pričom každý set má tradičný rozdiel medzi prvou a siedmou remízou, ktorý zahŕňa rozhodujúci tretí set. V divízii štvorhry to bude namiesto tretieho setu zápasový tajbrejk (prvých 10).

Aká je úplná postupnosť hry?

Posledné výsledky v utorok

Muži, dvojhra – 32 kôl

Stephenos Chitsibas (3), Grécko, def. Francis Diafo, USA, 6-3, 6-4.

Diego Swartzman (8), Argentína, def. Tomáš Machak, Česko, 6-4, 7-5.

Jeremy Chardy, Francúzsko, def. Aslan Karatsev (11), R.O.C., 7-5, 4-6, 6-3.

Ženy, dvojhra – 16 kôl

Marquette Vondrosova, Česká republika, def. Naomi Osaka (2), Japonsko, 6-1, 6-4.

Corbin Muguruza (7), Španielsko, def. Alison van Yutwang, Belgicko, 6-4, 6-1.

Anastasia Pavlyuchenkova (13), R.O.C., def. Sarah Soribes Tormo, Španielsko, 6-1, 6-3.

Belinda Bencic (9), Švajčiarsko, def. Barbora Kryžiková (8), Česká republika, 1-6, 6-2, 6-3.

Muži, štvorhra – 16 kôl

Austin Krajisek a Dennis Sandgren, USA, Def. Philip Polasek a Lucas Klein, Slovensko, 6-7 (2), 6-2, 10-5.

Andy Murray a Joe Salisbury, UK, Def. Kevin Gravitz a Tim Boitz, Nemecko, 6-2, 7-6 (2).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close