šport

Dúbravka o šokujúcej výhre Slovenska nad Belgickom: „Ak hráte takto, môžete poraziť kohokoľvek“

Slovenský brankár Martin Dúbravka hovorí, že jeho tím „môže poraziť kohokoľvek“, ako sa mu to podarilo proti Belgicku.

O jediný gól Slovenska sa postaral Ivan Schranz, ktorý po siedmich minútach z tesného uhla hlavičkoval domov. Romelu Lukaku potom videl, že jeho neskorý vyrovnávajúci gól rozhodol VAR pre hádzanú Loisa Opandu v nadstavenom čase, čo znamenalo, že Slovensko nakoniec utrpelo šokový výsledok.

„Ak vidíš [Belgium squad] Môžete pokračovať,“ povedal Dúbravka, ktorý v súťaži dosiahol 5 zákrokov.

„Pre mňa je Kevin de Bruyne génius, máte Tokua, máte Lukakua, je tu veľa kvalitných hráčov z lavičky, malo by nám to dodať viac sebavedomia, pretože poraziť takýto tím zvýši našu dynamiku. Myslíme si, že môžeme poraziť.“ ktokoľvek, ak budeme hrať takto.

Ďalej pochválil jednotu Slovenska: „Udržali sme loptu, hrali sme sebavedomo, nebáli sme sa hrať s loptou, niekedy to bolo ťažké, lebo ihrisko nebolo skvelé, ale aj v situácii, keď prišiel Lukaku a ďalší. . Petty hral s prehľadom na lopte, fantastický tímový výkon. Tímová práca a tímová etika sú neuveriteľné.

Napriek nadšeniu z výkonu Dúbravka odmietol predpovedať šance Slovenska kvalifikovať sa do vyraďovacej časti: „Teraz nebudeme počítať, ideme si tento pocit užiť, pretože zdolať tretiu krajinu v Európe je obrovské. Deň po zajtrajšku sa musíme pripraviť na ďalšieho súpera.

Dúbravka, ktorý na klubovej úrovni hrá za Newcastle United, sa poďakoval anglickým fanúšikom, ktorí podľa neho poslali nespočetné množstvo podporných správ, hoci jeho vlastná budúcnosť pravdepodobne nezapôsobí.

„Naozaj neviem, musím sa tu sústrediť na svoju prácu, aby som bol momentálne spravodlivý v mojom duševnom stave,“ povedal. „Chcem si to užiť, pretože je to pre našu krajinu obrovské. Nie vždy sa kvalifikujeme na takéto turnaje, takže sa snažím absorbovať všetku energiu.

READ  Snowboardingová príležitosť a výnimočná kempingová turistika na Slovensku

Najbližší skupinový zápas Slovenska príde v piatok, kde Falcons nastúpia v Dusseldorfe proti Ukrajine.

Odporúčaný obrázok: Javier Soriano/Getty Images cez futbalRelated Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close