Liam Brady na turnaji Bergamo Challenger Tennis Top 100 Recession Cem Ilkel

Liam Brady zo Stockfordu, ktorý v piatok vypadol vo štvrťfinále na podujatí ATP Challenger Tour v talianskom Bergame, utrpel po umiestnení v prvej stovke svetových rebríčkov neúspech.

Brady, ktorý v prvých dvoch kolách zdolal Srba Danila Petroviča a Ukrajinca Ilju Marčenka, prehral 7:5 3:6 6:1 s tureckým Chemom Ilkelom.

Brady dostal svoju prvú šancu krvácať, keď získal bod brejku v druhom Ilkelovom hre na podanie, ale po jeho zamietnutí, keď ho požiadali o piaty raz, Brady zachránil štyri brejkbaly počas piatej hry v maratóne.

Ilkel strelil agresívny return od ľaváka na 5. mieste a vyrovnal skóre na 40:0 pre Bradyho v ôsmom zápase.

V jedenástom zápase však Ilkel urobil rozhodujúci prienik setu, vyhral ho 7:5 a spečatil set.

V druhom sete sa Brady trápil a odišiel, čoskoro sa ujal vedenia 3:0. Bol to set, ktorý sa nikdy nevzdal, keď vyhral druhý set 6:3.

Druhý gem tretieho setu sa ukázal byť vrcholom zápasu, keď Brady počas hry na 7 minút a 27 sekúnd zblokoval tri šance na brejknutie, čo sa pri prvom podaní len ťažko hľadalo.

Ale, zablokovaný tromi dvojchybami, Ilkel si vzal oddychový čas, keď Brady Backhand trafil Longa na štvrtý pokus.

Bradyho nádeje pridať k úspechu svojho prvého zápasu Challenger Tour, ktorý dosiahol v septembri vo Švajčiarsku, sa rozplynuli.

Bradyho najbližšia cesta zamieri do Bratislavy na budúci týždeň, keď bude pokračovať v hľadaní miesta v rebríčku, ktorý sa automaticky kvalifikuje na budúcoročný prvý grandslamový turnaj v Austrálii na budúci rok.