šport

Anglický ľadový hokej | 12 Tím Shakti absolvuje výlet raz za život

Minulý mesiac sa niektorí z najlepších mladých hokejistov krajiny zúčastnili na jedinečnom tréningovom kempe na Slovensku v rámci programu Anglicka národného tímu (ENTP).

Tohtoročná kohorta Power of 12 – vybraná po talent ID a dňoch rozvoja na konci roka 2023 – dostala príležitosť učiť sa na ľade na Slovensku a otestovať sa proti niektorým z najlepších mladých tímov. Hráči z regiónu.

Okrem niekoľkých súbojov medzi tímami sa hráči dočkali prekvapivého bonusového tréningu s legendárnym trénerom power skatingu Petrom Bohunickim, ktorý cez leto spolupracoval s niekoľkými hráčmi NHL a minulý rok ako tréner zručností na tréningovom kempe Florida Panthers.

The Power of 12 Class of '24 mala tiež nejaké prestoje, ktoré využili na preskúmanie svojho miestneho prostredia.

Hlavný tréner Power of 12 Seth Bennett povedal: „Tento program bol vždy navrhnutý tak, aby bol krátkou a jasnou príležitosťou pre všetkých zúčastnených hráčov pracovať na vysokej úrovni.

„V štyroch vývojových kempoch a dňoch identifikácie talentov sme v roku narodenia 2012 pracovali s niečo vyše 100 hráčmi. Pre anglický program je životne dôležité, aby sme vedeli, kto je tam vonku a kde je, najmä v tejto fáze ich vývoja.

„Plánom je vziať 32 hráčov a štyroch brankárov a dať im hokejové skúsenosti na Slovensku, trénovať aspoň dvakrát denne a hrať proti najlepším slovenským hráčom.

„Za päť dní boli hráči na ľade 16-krát a odohrali celkovo šesť zápasov. Osvedčili sa veľmi dobre, prispôsobili sa tomu, že boli ďaleko od rodiny a na vysoké hokejové štandardy.“

„Jednou z prvých fáz na ceste Anglicka sú hráči, ktorí teraz vedia, čo musia urobiť, aby sa dostali na ďalšiu úroveň, a zažili skvelý čas pri hraní s novými hráčmi a získavaní nových priateľov.

READ  Moutet vs Marozsán Predpovede a tipy na 2023 ATP Rome Open

„Je to veľmi talentovaný tím a trénerský tím dostal od nich veľa. Pri takýchto výletoch ste úplne závislí od doplatku od dobrovoľníkov a naši manažéri a tréneri boli skvelí, ale aj od rodičov a Slovenské tímy Dukla Trenčín a Považská Bystrica boli skvelí hostitelia, mali sme výborné zápasy, odohrali sme súťažné zápasy.

„Program ‚Power of…‘ je pre anglický ľadový hokej veľmi dôležitý a hráči, ktorí sa k nám pridali na Slovensko, odišli ako lepší hráči s lepšími životnými skúsenosťami.

„Keď sa pozrieme na väčší obrázok, dúfame, že ENTP poskytne hráčom nástroje a skúsenosti, ktoré GB potrebuje na to, aby uspeli na úrovni U18, U20 a seniorov, čo sa začína týmto prvým výletom.“

Pošlite nám svoje najnovšie klubové novinky Kliknite tu!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close