Zábava

Eurovízia 2023 osloví 162 miliónov divákov s online angažovanosťou a hudobným vplyvom

67. ročník súťaže Eurovision Song Contest, ktorý v mene Ukrajiny usporiadala BBC v Liverpoole, spojil vďaka verejnoprávnemu médiu divákov z celého sveta na lineárnych a online platformách.

Návštevníci

Súťaž Eurovision Song Contest 2023, ktorú organizuje Európska vysielacia únia, 3 priame prenosy na 38 trhoch verejnoprávnych médií s dosahom 162 miliónov ľudí. Podiel na sledovanosti Veľkého finále v sobotu 13. mája bol 40,9 %, čo je viac ako dvojnásobok priemeru vysielaných kanálov (17,4 %).

Hostiteľská krajina Spojené kráľovstvo zaznamenalo historicky najväčšiu sledovanosť Eurovision Song Contest Veľké finále na BBC One sledovalo v priemere 9,9 milióna divákov, nárast o 12 % v roku 2022 so 63 % podielom na sledovanosti. Minuloročná víťazná krajina, Ukrajina prispela 19,7 % podielom zhliadnutia.

Nemecko a Francúzsko zaznamenali medziročný nárast návštevníkov. Nemecko Priniesol v priemere druhé najväčšie publikum na akomkoľvek trhu Veľké finále sledovalo 7,4 milióna divákov14% nárast do roku 2022 Francúzska Publikum sa vrátilo a zbieral sa priemer 3,5 milióna divákov10% nárast do roku 2022.

ŠvédskoHistóriu vytvoril siedmym víťazstvom na turnaji Priemerná sledovanosť bola 2,3 milióna divákovúčtu 82,3 % celkového televízneho publika v krajine. Fínsko, ktorý v súťaži skončil na druhom mieste. za predpokladu, že ich Najlepšie publikum od roku 2007s 1,7 milióna návštevníkov, čo predstavuje nárast o 71 % v roku 2022.

Súťaž Eurovision Song Contest si nárokovala práva na viac ako tretine trhov (13 z 39). Viac ako 50% podiel na sledovanostiNa čele Island 98,7 % a tesne za nimi nasledujú ďalšie severské trhy (Nórsko 87,8 %, Fínsko 85,6 % a Švédsko 82,3 %) Ďalšími trhmi, ktoré zaznamenali viac ako 50 % podiel publika, boli Arménsko, Belgicko, Flámsko, Cyprus, Chorvátsko, Estónsko, Izrael, Litva, Slovinsko a hostiteľská krajina Spojené kráľovstvo.

READ  Stovky ľudí v slovenskej metropole blokujú dopravu proti zákonu o očkovaní

Rakúsko Je poskytnutá Najlepšie publikum od roku 2016 A Slovinsko Užívali si Najvyššie hodnotenia od roku 2015. Počet divákov sa v oboch krajinách zdvojnásobil a strojnásobil.

Martin Österdahl, výkonný supervízor ESC, povedal: „Súťaž Eurovision Song Contest opäť dokázala, že si veľmi ceníme silu verejnoprávnych médií spájať svet prostredníctvom hudby. Teší nás, že každý rok pribúda ľudí okolo objavte túto špeciálnu udalosť a že poskytuje skvelý štartovací panel pre novú hudbu.

Veľké finále sledovalo naživo na YouTube 7,6 milióna ľudí S viac ako 3,2 miliónmi živých pozretí semifinále.

Na TikTok, oficiálnom zábavnom partnerovi súťaže Eurovision Song Contest, boli tieto 3 živé vystúpenia zhliadnuté 4,8 milióna krát..

Súťaž je opäť veľmi populárna medzi mladšími divákmi, ktorí sledujú verejnoprávnu televíziu. Medzi 15-24 ročnými bola sledovanosť Veľkého finále 53,5 %.Štvornásobok priemeru pre vysielacie kanály (13,8 %).

Online zoznamka

Digitálne platformy Eurovision Song Contest sledovali online Zapojenie registrácie.

Do dvoch týždňov od udalosti bolo na TikTok dosiahnutých 105 miliónov jedinečných účtov. TikTok zaznamenal na oficiálnom účte Eurovízie celkovo 315 miliónov videní videa – medziročný nárast o 40 %. Obsah mal ďalších 53 miliónov videní v dňoch nasledujúcich po veľkom finále.

25 miliónov angažovanosti (páči sa mi, komentáre atď.) zobrazované na TikTok počas týždňov súťaže a účet Eurovízie získal 644 000 nových sledovateľov. Videá z pódia sa pozerali pomocou hashtagu #Eurovision2023 4,8 miliardy krát.

45 miliónov jedinečných návštevníkov v 232 krajinách a územiach Obsah sledovaný na oficiálnom kanáli YouTube počas týždňa živých vystúpení – v roku 2022 vzrástol o 2,7 milióna. 63 % divákov na YouTube má 16-34 rokov.

Na Instagrame bolo zasiahnutých 32 miliónov jedinečných účtov – Trikrát viac ako v roku 2022. Videá si platforma pozrela 181 miliónov krátZobrazený obsah na facebookovej stránke Eurovision Song Contest 29 miliónov ľudí Za dva týždne udalostí – o 5 miliónov viac ako v roku 2022.

4 milióny tweetov Tweety so slovom „Eurovision“ boli odoslané medzi prvým semifinále a veľkým finále a tweety z oficiálneho účtu skončili. 113 miliónov zobrazení Od 30. apríla do 15. mája.

Celkovo boli videá sledované takmer na 4 sociálnych kanáloch 540 miliónov krát Počas týždňov udalosti – takmer dvojnásobok sumy v roku 2022.

Hudobný úspech

Cieľom súťaže Eurovision Song Contest 2023 je vytvárať globálne hity a propagovať hudbu zo zúčastnených krajín.

Oficiálny zoznam skladieb Eurovision Song Contest 2023 na Spotify bol v nedeľu 14. mája celosvetovo najstreamovanejším zoznamom skladieb Spotify. V globálnom rebríčku platformy pre všetky streamy na celom svete sa od roku 2023 za jeden deň dostalo 5 záznamov medzi 200 najlepších.

hitová pieseň TetovaniePočítanie streamov sa skončilo 4,2 milióna prehratí Deň po Veľkom finále prelomil predchádzajúci najvyšší súčet pre víťaza z roku 2021 Zitti E Buoni Autor: Måneskin. Počet prehratí vytvoril ďalší rekord pre Lorraine, ktorá sa stala prvou ženou, ktorá pieseň vyhrala dvakrát. Teraz to má Najvyšší počet streamov dosiahnutý za jeden deň Od švédskej umelkyne.

Druhé miesto v súťaži Cha cha cha Dosiahlo Käärijä Denné streamovanie Spotify vo Fínsku neustáleFínski poslucháči deň po veľkom finále stlačili play 469 000-krát na štartovacom večierku Eurovízie. Cha cha cha Týždeň sa skončil 2,5 miliónmi vypočutia len na Spotify Finland – najvyšší počet týždenných streamov, aké kedy boli zaznamenané v domovskej krajine Käärijä vo Fínsku.

Mediálne pokrytie

je koniec 1100 novinárov z 50 krajín Akreditovaný na zastrešenie podujatia v Liverpoole – okolie 180 ľudí patrí do fanúšikovských sociálnych médií. okolo 550 novinárov Oprávnený pokrývať udalosť online 230 zo sociálnych médií fanúšikov.

Pokrytie podujatia sa medziročne zvýšilo o 20 %. Bolo napísaných 150 000 článkov Len o májovej súťaži Eurovision Song Contest.

READ  Ukážka herného dňa: Rangers hostí Oshawu v piatok TSN v Audi

Zatiaľ čo sa celkový ekonomický a sociálny vplyv usporiadania podujatia v Liverpoole stále posudzuje, počiatočné údaje a štatistiky od polície v Merseyside sú dodatočné. 500 000 návštevníkov Do mesta prišiel dva týždne pred turnajom.

Hlasovanie

Prvýkrát v tomto roku môžu za svoje obľúbené skladby hlasovať online aj diváci v nezúčastnených krajinách. Hlasy dostali celkovo zo 144 krajínVrátane 37 ľudí.

Návštevníci mimo zúčastnených krajín Spojené štáty americké, Kanada, Kosovo, Luxembursko, Nový Zéland, Mexiko, Maďarsko, Slovensko, Spojené arabské emiráty, Turecko a Čile Zaplaťte viac hlasov online.

Vypočujte si všetkých 37 skladieb zo súťaže Eurovision Song Contest svojim obľúbeným spôsobom Streamovacie službyA pozrite si oficiálne hudobné videá na našom kanáli YouTube:

Nezabudnite sa prihlásiť do oficiálnej súťaže Eurovision Song Contest newsletterpredplatné Oficiálny podcastA sledujte nás Sieťové svetlo, Instagram, TIK tak, Twitter A Facebook – Aby ste sa bavili a aktualizovali.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close