Svet

Facebook a Google zavádzajú medzi zamestnancami povinné očkovanie – novinky prostredníctvom zdrojov

Facebook a Google oznámili, že všetci zamestnanci pracujúci v kanceláriách týchto dvoch spoločností budú očkovaní.

Google, a najmä Facebook, ponúkajú určitú flexibilitu, pokiaľ ide o slobodu zamestnancov pracujúcich na diaľku, a to tak tých, ktorí chcú pracovať z kancelárií, alebo tých, ktorí sú nútení očkovať.

Google a Facebook o niekoľko hodín neskôr oznámili, že očkovanie je povinné pre ich vlastných zamestnancov, ktorí museli pracovať z kancelárie a mať bezprostrednejší kontakt s kolegami a spolupracovníkmi.

Prezident spoločnosti Google Sundar Pichai uviedol, že očkovanie viac ako 135 000 zamestnancov v 50 krajinách by im poskytlo viac pokoja v súvislosti s týmto vírusom.

Google zároveň odkladá návrat svojich zamestnancov na úrad v polovici októbra, po zvýšení počtu infekcií, s typom delta.

Facebook oznámi všetkým zamestnancom v USA, ktorí prídu do úradu na očkovanie. Pokiaľ ide o zamestnancov v iných krajinách, rozhodnutie bude prijaté neskôr a bude sa pravdepodobne líšiť v závislosti od krajiny.

Povinné očkovanie vlastných zamestnancov je politikou prijatou rozvíjajúcimi sa technologickými a zábavnými spoločnosťami. Netflix napríklad každému, kto príde do styku s hercami, povie, aby sa dali zaočkovať.

READ  Joe Biden obvinil Rusko zo snahy prerušiť parlamentné voľby v USA v roku 2022

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close