Svet

Čínsky prezident Si Ťin-pching sa stretol s Putinom v Moskve niekoľko dní po tom, čo ruského vodcu obvinili z vojnových zločinov.

Čínsky prezident Vladimir Putin v pondelok prvýkrát navštívil ruského prezidenta Si Ťin-pchinga. Invázia na Ukrajinu. Očakávalo sa, že Xiho návšteva bude trvať tri dni.

„Dúfam, že táto návšteva bude plodná a dá nový impulz zdravému a udržateľnému rozvoju komplexného partnerstva a strategickej spolupráce v novej ére,“ povedal Si Ťin-pching po prílete do Moskvy. Tlačová agentúra Tass.

Putin privítal čínskeho lídra, ktorý ocenil rast Číny v posledných rokoch slovami: „Trochu vám závidíme.“

Putin povedal, že si „pozorne preštudoval“ čínsky návrh na ukončenie vojny na Ukrajine. Plán, ktorý trvá na rešpektovaní „suverenity všetkých národov“, nepožaduje stiahnutie ruských jednotiek z Ukrajiny.

„Viete tiež, že sme vždy otvorení procesu rokovaní. Samozrejme, budeme diskutovať o všetkých týchto otázkach, vrátane vašich iniciatív, ku ktorým pristupujeme s rešpektom,“ povedal Putin.


Putin prekvapivo navštívil okupované ukrajinské mesto Mariupol

„Počas tejto návštevy očakávam dôkladnú výmenu názorov s prezidentom Vladimirom Putinom na bilaterálne vzťahy a dôležité regionálne a medzinárodné témy spoločného záujmu a načrtnutie plánu rozvoja strategickej komunikácie a praktickej spolupráce,“ uviedol.

Návšteva čínskeho vodcu prichádza uprostred obáv z toho Čína sa pripravuje na dodávky zbraní teroru Čína popiera vinu Ruska za vojnu na Ukrajine Prichádza tiež len niekoľko dní po Putinovi Obvinení z vojnových zločinovVrátane násilného odsunu ukrajinských detí k ruským hraniciam prokurátormi Medzinárodného trestného súdu (ICC).


McMaster hovorí, že čoskoro bude „čoraz viac dôkazov“, že Čína podporuje Rusko

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že obaja lídri budú mať v pondelok neformálne spoločné jedlo a že širšie rozhovory sú naplánované na utorok.

READ  NAŽIVO: Voľby v Nigérii – Zber výsledkov pozastavený v Rivers kvôli vyhrážkam smrťou

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close