Svet

Čínsky prezident Si Ťin-pching sa stretol s Putinom v Moskve niekoľko dní po tom, čo ruského vodcu obvinili z vojnových zločinov.

Čínsky prezident Vladimir Putin v pondelok prvýkrát navštívil ruského prezidenta Si Ťin-pchinga. Invázia na Ukrajinu. Očakávalo sa, že Xiho návšteva bude trvať tri dni.

„Dúfam, že táto návšteva bude plodná a dá nový impulz zdravému a udržateľnému rozvoju komplexného partnerstva a strategickej spolupráce v novej ére,“ povedal Si Ťin-pching po prílete do Moskvy. Tlačová agentúra Tass.

Putin privítal čínskeho lídra, ktorý ocenil rast Číny v posledných rokoch slovami: „Trochu vám závidíme.“

Putin povedal, že si „pozorne preštudoval“ čínsky návrh na ukončenie vojny na Ukrajine. Plán, ktorý trvá na rešpektovaní „suverenity všetkých národov“, nepožaduje stiahnutie ruských jednotiek z Ukrajiny.

„Viete tiež, že sme vždy otvorení procesu rokovaní. Samozrejme, budeme diskutovať o všetkých týchto otázkach, vrátane vašich iniciatív, ku ktorým pristupujeme s rešpektom,“ povedal Putin.


Putin prekvapivo navštívil okupované ukrajinské mesto Mariupol

„Počas tejto návštevy očakávam dôkladnú výmenu názorov s prezidentom Vladimirom Putinom na bilaterálne vzťahy a dôležité regionálne a medzinárodné témy spoločného záujmu a načrtnutie plánu rozvoja strategickej komunikácie a praktickej spolupráce,“ uviedol.

Návšteva čínskeho vodcu prichádza uprostred obáv z toho Čína sa pripravuje na dodávky zbraní teroru Čína popiera vinu Ruska za vojnu na Ukrajine Prichádza tiež len niekoľko dní po Putinovi Obvinení z vojnových zločinovVrátane násilného odsunu ukrajinských detí k ruským hraniciam prokurátormi Medzinárodného trestného súdu (ICC).


McMaster hovorí, že čoskoro bude „čoraz viac dôkazov“, že Čína podporuje Rusko

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov uviedol, že obaja lídri budú mať v pondelok neformálne spoločné jedlo a že širšie rozhovory sú naplánované na utorok.

READ  Dánsko oznámilo príspevok na vzdelávanie vo výške 6,5 milióna dolárov Nemôže sa dočkať, až zintenzívni vzdelávaciu reakciu na klimatickú krízu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close