Technológie

Fanúšikovia Spider-Mana 2 diskutujú o konci hry po tom, čo sa online objavil predchádzajúci návrh

Počas niekoľkých mesiacov od spustenia Spider-Mana 2 fanúšikovia diskutovali o konci hry a o tom, či by sa prvky mali hrať inak.

Debata bola živená zjavným objavením sa skorého plánu pre príbeh Spider-Mana 2 reddit, vznikol zo súborov ukradnutých hackermi zameranými na hry Insomniac. V tomto ranom návrhu bol určitý prvok zápletky odlišný – vyvolal diskusiu o tom, či je to dobrá vec, keď Insomniac zjavne zmenil názor.

Vezmite prosím na vedomie, Zvyšok tohto článku bude obsahovať hlavné spoilery pre Marvel's Spider-Man 2. Prečítajte si prosím podľa vlastného uváženia.

Tu je naša Aoife's videorecenzia Marvel's Spider-Man 2 bez spoilerov.Sledujte na YouTube

Peter Parker, Miles Morales a MJ vo finále Spider-Man 2. Watson sa stretne s Venomom, desivým „Big Bad“ hry po tom, čo sa symbiont znovu stretne s Harrym Osbornom. Všetci traja nakoniec urobia svoju časť, aby porazili Venoma a jeho poter, a potom, pod Harryho naliehaním, Peter zničí symbionta. Tento čin dostane Harryho do kómy a jeho otec – Norman Osborn – je rozrušený.

Záverečná scéna z Marvel's Spider-Man 2 ukazuje Normana, ako prichádza do The Raft, aby videl Dr. Octaviusa. Je silne naznačené, že Norman sa pomstí Spider-Men za to, že v budúcom diele uviedli Harryho späť do kómy.

Ale podľa zjavného úniku by predchádzajúci návrh vyžadoval, aby Peter zabil Harryho, aby porazil Venoma, a epilóg sa odohrával po pohrebe jeho bývalého priateľa. Harry nechá peniaze Petrovi vo svojom závete, ktoré sa použijú na začatie „podnikania, po ktorom vždy túžili“ (pravdepodobne Nadácia Emily-May).

Bol by lepší koniec? Fanúšikovia majú myšlienky. Zatiaľ čo ja osobne som v tábore, že by to bolo príliš kruté, iní si myslia, že Harryho umieranie by malo väčší vplyv. Mnohí tvrdia, že to bude Normanova najsilnejšia motivácia na pomstu proti Spider-Men.

„Spider-Man doslova zachraňuje Harryho v hre a z nejakého dôvodu ho Norman nenávidí,“ napísal jeden z užívateľov. Ďalší pridal skutočný koniec Marvel's Spider-Man 2.v skutočnosti napadol [them] Zvláštny“.

„Mysleli si, že potrebujú udržať Harryho nažive ako výhovorku, aby priviedli Venoma späť.“

„Ale je to rovnaký koniec, aký sme nakoniec dostali – 'Peter sa musí rozhodnúť obetovať niekoho, koho miluje, aby urobil správnu vec',“ kontroval ďalší používateľ.

„Nie som obzvlášť blázon z toho, ako sa vo finále vysporiadajú s Harrym/Venomom, ale z tematického hľadiska sa mi to páči hore nohami. Zdá sa Idú rovnakou cestou ako prvá hra, ale tentoraz Milesova prítomnosť veci zmení a vedie k tretej možnosti, kde Harry môže prežiť (hoci v kóme).

„Dokonale sa to hodí k téme, že mať Milesa v Petrovom živote umožní Petrovi robiť veci, ktoré nikdy predtým nedokázal — a tiež to skončí dobre… Peter potrebuje len vyradiť Harryho a je to. Doslova nulový charakter vývoj Petra od konca prvého zápasu do konca druhého.“

Co si myslis? Mal Harry zomrieť v Marvel's Spider-Man 2?

Pre viac informácií o výsledku si môžete prečítať funkciu Eurogamer: Diskutujeme o Marvel's Spider-Man 2. Tu sa s Mary delíme o naše myšlienky o hre a o tom, čo si myslíme, že by mohlo nasledovať.

READ  Posledná ukážka hry System Shock ukazuje, ako ďaleko reštartovanie prešlo

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close