Technológie

Microsoft konečne pracuje na oprave najnovšej nespoľahlivej aktualizácie

Spoločnosť Microsoft vydala začiatkom tohto mesiaca ďalšiu kumulatívnu aktualizáciu pre Windows zameranú na problémy s SSD. Bohužiaľ ani aktualizácia s označením KB4571756 nefungovala bez problémov. Našťastie, ako informuje portál Windows Najnovšie, Microsoft už na oprave pracuje.

Po nainštalovaní septembrovej aktualizácie si síce používatelia všimli vylepšenú situáciu v oblasti vybraných SSD diskov, ale okamžite začali hlásiť nové chyby na rôznych fórach.

Malé percento používateľov sa sťažovalo na problémy so zapnutím systému, nefunkčnú ponuku Štart alebo častú modrú obrazovku smrti (BSoD). Najzávažnejším problémom však určite bola nefunkčnosť systému Windows emulujúceho prostredie Linux pomocou subsystému Windows pre Linux 2 (WSL2).

Ak sme potom napísali, Microsoft v tom čase nezaregistroval tento závažný problém, takže komunita vývojárov emulujúcich populárny operačný systém Linux vo Windows sa s tým musela vyrovnať sama. Nešťastným riešením bolo odinštalovať najnovšiu problematickú aktualizáciu.

github.com

Podľa spoločnosti Microsoft sú vyššie opísané problémy s absenciou podpory WSL2 problémom s kompatibilitou. Spoločnosť navyše informovala bez väčších oznámení sprievodná dokumentáciaže používatelia sa môžu stretnúť so systémovou správou „chyba kompatibility“.

Spoločnosť Microsoft naznačila, že sa môže vyskytnúť chybové hlásenie, ak nainštalujete aktualizáciu, keď sú miestne účty blokované bránou firewall a nemôžete sa pripojiť k internetu pomocou protokolu HTTP. Pri inštalácii dynamických aktualizácií by sa mali vyskytnúť problémy (OF), ktoré nie sú schopné samočinného sťahovania potrebných balíkov na implementáciu aktualizácií.

READ  GTA Online konečne necháva zvieratá voľne behať na PS5

V porovnaní so správou zo začiatku septembra už Microsoft nemá problém uvedomelý a pracuje na svojom riešení. Vyššie uvedené problémy so stabilitou systému alebo neschopnosť plne využívať WSL2 by preto mala vyriešiť ďalšia kumulatívna aktualizácia.

Zdroj: Windows Najnovšie, Microsoft

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close