Veda

Farebná mapa Marsu s láskavým dovolením spoločnosti Hope Orbiter Spojených arabských emirátov

Odkedy sa orbitálna dráha Spojených arabských emirátov Hope („Al-Amal“) 9. februára 2021 bezpečne dostala na obežnú dráhu okolo Marsu, mohla sa dozvedieť nielen všetko o atmosfére planéty, ale aj o jej povrchu. palubné prístroje na meranie niečoho. a ako sa obe sezónne menia. Výsledky prvých mesiacov týchto podrobných záberov Marsu sú teraz zverejnené v plnej farbe atlas Marsu webová stránka a je veľmi dobre spracovaná pdf verzia atlasu, ktorý si môžete stiahnuť z webovej stránky.

Hoci Misia Emirates Mars Mars nie je prvý, kto zachytáva povrch alebo ročné obdobia – s kontextovou kamerou Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) Context Camera (CTX) nám poskytuje výsledky mnohých tisícov záberov v jednom. veľkoplošná monochromatická mozaika Čo sa týka povrchu Marsu – je dobré si uvedomiť, že Hope práve začína. Súčasný ATLAS je výsledkom takmer 3 000 záberov z viacpásmovej kamery Emirates Exploration Imager (EXI) (s priestorovým rozlíšením lepším ako 8 km) s novými snímkami, ktoré sa pripravujú.

Nádej prešla 29. marca z nízkej obežnej dráhy 1 072 km na vysokú vedeckú dráhu, vďaka čomu má orbiter dobrý výhľad na sezónne zmeny na Červenej planéte. S údajmi z iných existujúcich orbitálnych dráh na Marse by sme mali byť schopní zostaviť doteraz najpodrobnejší atlas, kým sa po povrchu Marsu rozbehnú ďalšie helikoptéry.


READ  Chandra z NASA zachytila ​​pulzar v röntgenovej rýchlostnej pasci

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close