Veda

Farebná mapa Marsu s láskavým dovolením spoločnosti Hope Orbiter Spojených arabských emirátov

Odkedy sa orbitálna dráha Spojených arabských emirátov Hope („Al-Amal“) 9. februára 2021 bezpečne dostala na obežnú dráhu okolo Marsu, mohla sa dozvedieť nielen všetko o atmosfére planéty, ale aj o jej povrchu. palubné prístroje na meranie niečoho. a ako sa obe sezónne menia. Výsledky prvých mesiacov týchto podrobných záberov Marsu sú teraz zverejnené v plnej farbe atlas Marsu webová stránka a je veľmi dobre spracovaná pdf verzia atlasu, ktorý si môžete stiahnuť z webovej stránky.

Hoci Misia Emirates Mars Mars nie je prvý, kto zachytáva povrch alebo ročné obdobia – s kontextovou kamerou Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) Context Camera (CTX) nám poskytuje výsledky mnohých tisícov záberov v jednom. veľkoplošná monochromatická mozaika Čo sa týka povrchu Marsu – je dobré si uvedomiť, že Hope práve začína. Súčasný ATLAS je výsledkom takmer 3 000 záberov z viacpásmovej kamery Emirates Exploration Imager (EXI) (s priestorovým rozlíšením lepším ako 8 km) s novými snímkami, ktoré sa pripravujú.

Nádej prešla 29. marca z nízkej obežnej dráhy 1 072 km na vysokú vedeckú dráhu, vďaka čomu má orbiter dobrý výhľad na sezónne zmeny na Červenej planéte. S údajmi z iných existujúcich orbitálnych dráh na Marse by sme mali byť schopní zostaviť doteraz najpodrobnejší atlas, kým sa po povrchu Marsu rozbehnú ďalšie helikoptéry.


READ  Predbežné údaje naznačujú ďalšie možné zvýšenie prípadov koronavírusu v Utahu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close