Svet

FAWE, Excluded Communities, minie 27 miliónov dolárov na vzdelávanie dievčat

Fórum pre vychovávateľky afrických žien (FAWE) v spolupráci s nadáciou MasterCard pridelilo 27 miliónov dolárov v sedemročnom predĺženom programe na podporu sektora vzdelávania. Program bude tiež poskytovať vzdelávacie služby marginalizovaným komunitám a mladým ženám (dievčatám) v Ugande.

FAWE, Uganda Chapter, je jednou z 35 národných pobočiek založených v roku 1992 s poslaním urýchliť účasť žien na vzdelávaní a odstrániť rodové rozdiely vo vzdelávacom systéme na všetkých úrovniach v krajine.

Vo svojom oznámení o rozšírení programu sa organizácia zameriava na podporu 1 800 mladých ľudí v celej krajine.

Prvá fáza programu sa realizuje od roku 2017 v spolupráci s Mastercard Foundation.

V prvej fáze bolo prijatých 334 účastníkov (208 mladých žien a 126 mladých mužov), z ktorých 271 program ukončilo a ukončilo štúdium. 225 účastníkov má formálne a neformálne zamestnanie.

Po úspešnej implementácii programu s názvom Higher Education Access Program (HEAP) v Ugande sa program rozšíril do desiatich krajín vrátane Etiópie, Ghany, Libérie, Malawi, Rwandy, Tanzánie, Ugandy, Senegalu, Zambie a Zimbabwe. .

Na otváracom ceremoniáli, ktorý sa konal 12. apríla v Kampale, pán Timothy Musoke Sejoba, ktorý zastupoval štátneho ministra pre vyššie vzdelávanie Dr. Johna Chrysostoma Muinga, požiadal rozvojových partnerov, aby pri presadzovaní vzdelávacích cieľov pre mládež zvážili odľahlé oblasti krajiny.

„Pomohli mnohým mladým ľuďom v krajine. Mali by sa zamerať aj na odľahlé oblasti, ako je Bundipujjo, kde je vysoká miera predčasného ukončenia školskej dochádzky, najmä u dievčat,“ povedal Sejoba.

Podľa výkonnej riaditeľky FAWE Uganda, pani Susan Opok Dumusim, partnerstvo prichádza v správnom čase, aby doplnilo už prebiehajúcu prácu.

Program MasterCard Foundation Scholars Program so sídlom v Kanade pomohol viac ako 45 000 mladým ľuďom získať stredoškolské a vysokoškolské vzdelanie v krajinách subsaharskej Afriky a spája panafrickú a globálnu sieť partnerov.

Dr Christine Oriema, predseda predstavenstva FAWE Uganda povedal;

„FAWE je hrdá na to, že pokračuje v spolupráci s MasterCard v Ugande s cieľom pozdvihnúť mladých ľudí a vytvoriť pre nich zmysluplné príležitosti, aby mohli prosperovať.“

Cieľovými účastníkmi boli vysoko marginalizované mladé ženy a muži vrátane osôb so zdravotným postihnutím a z utečeneckých komunít vo veku 15 až 25 rokov, ktorí ukončili stredoškolské vzdelanie.

Vybraní účastníci budú podporovaní pri prechode na terciárne vzdelávanie a následne na podnikanie (samostatná zárobková činnosť) a/alebo zamestnanie.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close