Svet

Škótski poslanci prepustili Trumpa z ďalšieho vyšetrovania

Hnutie, ktoré začala Strana zelených, chcelo preskúmať dve z golfových ihrísk organizácie Trump nachádzajúcich sa v Turnbury (juhozápad) a v regióne Aberdeen (severovýchod). Boj proti praniu špinavých peňazí.

Patrick Harvey, spolupredseda škótskej strany zelených, pre denník The Scotsman uviedol, že má „vážne obavy“ z toho, ako bývalý americký prezident financoval nákup jeho škótskych golfových ihrísk.

Eric, syn Donalda Trumpa, debatu kritizoval a uviedol, že môže odradiť zahraničných investorov. Patricka Harveyho označil za „národnú hanbu“ a vyzval politikov, aby „hovorili o vzniku fondu“, „aby zachránili životy a znovuotvorili podniky v Škótsku“ uprostred epidémie.

Pán. Harvey obvinil Erica Trumpa z „voľby“ a trval na tom, že „jeho otec nepovedal, odkiaľ vzal peniaze na nákup jeho škótskych golfových ihrísk“.

Pred hlasovaním demonštrant v obrovskej Trumpovej maske vytiahol golfový vozík a vo vreckách plných peňazí umiestnil pred parlament ceduľu s nápisom „Vyšetrite ma“.

Prítomnosť Trumpovej administratívy v Škótsku vyvolala kontroverzie pred prezidentom Donalda Trumpa i po ňom a pokračuje aj po jeho odchode z Bieleho domu.

V roku 2018 jeho presun do Turnbury podnietil tisíce demonštrácií v Glasgowe a Edinburghu. Škótska premiérka Nicola Sturgeon minulý mesiac varovala odchádzajúceho prezidenta, že ak by si tam chcel prísť zahrať golf, nebol by v Škótsku počas epidémií vítaný.

Aj keby bola schválená, rezolúcia požadujúca vypočutie nebude záväzná, poslanci však dúfali, že vláda vyvinie tlak na akciu.

Škótska vláda ho v priebehu týždňa vyzvala, aby sa v týchto veciach malo konať nezávisle.

READ  Koronavírus vo svete (správy, mapa, vývoj) 13.12.2020

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close